Lokma Anahtarlar Ve Çeşitleri

Lokma anahtarlar diğerlerinin aksine tek parça değil birçok parçadan oluşur. Daha çok iş sektöründe kullanılan bu alet bir set halindedir. Birden fazla parçası bulunur. Lokma anahtarı özel yapanda setinde yer alan parçalardır. Seri bir hızla civataları sökmek ve takmak için kullanılır. Bunun yanı sıra kullanım amaçlarından diğeri ise somunların söküp takılmasıdır.

Lokma kolunun lokmaya bağlanırken çıkardığı sesten dolayı bağlayıcı olan cihaza cırcır adı verilir. Lokma anahtarları bir set halinde olduğu için setin içinde yer alan malzeme ve malzemelerin özelliklerine göre çeşitlere ayrılır. Bu çeşitler 25 parçalı lokma takımı, 18 parçalı lokma takımıdır. 18 parçalı lokma takımı da kendi içerisinde iki çeşide ayrılır.

Lokma Anahtar Aksesuarları

Lokma anahtarlarının parçaları kadar aksesuarları da sın derece önemlidir. Aksesuarların her birinin farklı görevi bulunur. Bu aksesuarlar parçalarla bir bütünlük elde edildiğinde aletin kullanım verimliliğini arttırır. Lokma anahtarlar içerisinde yer alan ilk aksesuar profesyonel cırcır koludur. Uzun ömürlü kullanım için üretilen bu aksesuar 72 dişli hassas cırcıra sahiptir. 2.aksesuar Universal mafsaldır.

Lokma Anahtarlar Ve Çeşitleri

Aşınmalara karşı son derece dayanıklı olan bu aksesuar 90 derece açıya kadar çalışabilir. Bu özelliğinden dolayı endüstriyel kullanımı yaygındır. 3.aksesuar ise T koldur. T kol 300 mm uzunluğu ile aynı şekilde endüstriyel alanlarda sıkça kullanılan bir aksesuar çeşididir. Son aksesuarlar ise uzatma kolu ve buji lokmalarıdır. Bu iki aksesuarda işlemler sırasında artı özellik kazandıran parçalardan biridir.

Lokma Anahtar Fiyatları Ne Kadar?

Lokma anahtarlar konusunda en çok merak edilenlerin arasında fiyatları yer almaktadır. Daha çok endüstriyel alanda kullanılan lokma anahtarlar bir set halinde satışı yapıldığı için ve daha çok profesyonel işlemlerde kullanıldığı için diğer tamir aletlerine göre fiyatları biraz daha fazladır. Lokma anahtarların fiyatları çeşitlerine göre değişkenlik gösterir. Bunun yanı sıra yanında alınacak olan aksesuarlarda fiyatların değişmesine yol açar.

Lokma Anahtarların Kalitesi

Lokma anahtar satıcıları kendi fiyatlarını kendileri belirler. Lokma anahtarlar üretildiği firmaya göre kalitelik gösterir. Siz de kaliteli ama bir o kadarda uygun olan lokma anahtarlara sahip olmak istiyorsanız https://www.cerpa-norm.com/lokma-anahtarlar sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yanıtla