Diyet Detoks Suyu Nasıl Yapılır?

Detoks suları son dönemlerde oldukça popülerdir. Diyet yapan kişiler diyetlerinde bu detoks sularını çok fazla tercih etmektedrile. Detoks suları sadece kilo vermeye değil daha birçok faydalı özelliklere sahiptir. Bazı malzemelerin birleşimi ile hem lezzetli hem de sağlıklı detoks suları ortaya çıkabilmektedir. Toplum içerisinde detoks suları lezzetsiz bir tada sahip yanılgısı bulunmaktadır. Fakat birçok tarzda lezzetli detoks suları yapılabilmektedir. Herkesin evinde olan malzemeler ile detoks suları kolay bir şekilde hazırlanarak hızlıca tüketilebilir.

detoks suyu

Detoks Suyu Tarifleri

Detoks suları diyetlerde çok fazla tercih edilmektedir. Bu sular hem kilo verdirmeyi hızlandırmakta hem de verilen kiloların yağlardan gitmesini sağlamaktadır. En çok bilinen detoks suyu tarifleri ise şu şekilde olmaktadır;

  • Naneli ve limonlu detoks suyu: En çok tercih edilen detoks suyudur. Özellikle yaz günlerinde içerisinde nane olmasından dolayı ferahlatıcı bir etkiye sahiptir. Detoks suyunu yapmak da son derece basittir. İlk olarak bir limon ince ince dilimlenir ve bir şişe suya eklenir. Daha sonra üzerine 2-3 tane nane yaprağı eklenir ve bu su karışımı bir gün bekletilir.
  • Salatalık detoks suyu: Salatalık diyetlerde çok kullanılan bir sebzedir. Metabolizmanın hızlanmasını sağladığı için detoks sularında da işe yaramaktadır. Salatalık detoks suyu yapmak için bir salatalık kabukları ile birlikte dilimlenerek 1 şişe suya eklenir.1-2 saat bekledikten sonra detoks suyu içilebilir.
  • Sirkeli detoks suyu: Diyet yapan kişiler her sabah bir bardak sularına sirke damlatarak güne başlarlar. Sirke yağ yakımını hızlandırdığı için detoks sularında da kullanılmaktadır.1 şişe suya 3-4 damla sirke damlatılarak detoks suyu tüketilebilir.
  • Maydanoz ve tarçınlı detoks suyu: Maydanoz kilo vermede etkili bir sebzedir. Bu nedenle detoks sularında çokça yer verilir. Tarçın ise diyet yaparken gelen tatlı krizlerini engellemek için birebirdir. Bu nedenle detoks suyu için maydanoz ve tarçın iyi bir ikilidir.

Detoks Sularının Faydaları

Detoks suları özellikle diyet yapanlar için faydalı içeceklerdir. Kullanılan malzemelere göre sağladığı birçok yarar vardır. Yağ yakımını hızlandırdığı gibi vücuttaki toksinlerinde atılmasını sağlar. Aynı zamanda detoks suları vücuttaki ödemin de atılmasını sağlamaktadır.

Yanıtla