Dekorasyonda Şık Bir Boho Stili Yaratmanız için 5 Yol

Günümüzde stille ilgili olarak, “boho”, sıra dışı ve sanatsal olan şeyleri tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Estetik olarak, günümüzün boho şık görünümü eklektik, ancak 1950’lerden, 60’lardan ve 70’lerden etnik ve klasik parçalara vurgu yapıyor. İşte evinizde boho şık stilini kucaklamak için en iyi 5 yol.

Karışık Desenleri ve Renkler

Parlak renkler, kabartmalı baskılar gibi etnik unsurlarla ve geometrik desenler karıştırılan çiçekler ve payetler gibi birçok desen boho şık stilinin özelliklerinden biridir. Ekstra rahatlık ve eklektik enerji katmanı için kırlent ve yastıkların bir boho karışımını koltuk ve yatak üstlerine atabilirsiniz.

bohem tarzı

bohem tarzı

Doğal ve Rustik Kaplamalar

Boho şık stili üzerindeki eksantrik etki için dokuma duvar dekoru, rattan sandalyeler, hasır bir halı veya deri post paspas düşünün. Hafif bir parlaklık için metal bir kupa veya metal zemin lambası ekleyebilirsiniz.

Etnik Vurgular

Boho kültürü küresel bir havaya sahip ev aksesuarları ile vurgulanabilir. Buda heykeli, Fas feneri, Çin porselen vazoları, Nevşehir çömlekleri gibi nesnelerin hepsi küresel ve etnik vurgulara örnektir.

bohe stili

bohe stili

Vintage Parçalar

Herhangi bir eklektik alan gibi boho odalarında klasik parçalar kullanılmak gerekir, ancak, Kızılderili savaş aletleri ya da rustik bitpazarı döküntüleri gibi eşyalar değil, eski bir dönemi hatırlatacak nitelikli vintage parçalar seçilmelidir.

Hayat Katmak

Sonunda ve belki de en önemlisi rahatlıktır. Boho stilinin şık mekânları telaşlı değildir. Zemin minderleri ve pufları, yastık yığınları veya rahat bir alan halısı düşünün. TV izlemekten veya ciddi akşam yemeği davetlerinden ziyade sohbet, müzik dinleme veya oyun oynamayı teşvik eden alanlar mekâna hayat katmaktır.

Yanıtla