Evinizde Kendinize Hobi Köşesi Oluşturun

Stres atmak ve huzurlu bir gün geçirmek için odalarınızdan birini hobi köşesi olarak dekore edebilirsiniz. Yoğun iş günü geçiren kişiler, kafasını dağıtmak için kendilerine yeni hobiler bularak, iş stresini de azaltırlar. Eviniz genişse bir odanızı hobi odası olarak ayırabilirsiniz. Eviniz dar ise odanızın bir köşesini kendinize ayırın. Odanızın bir bölümüne küçük bir raf, dolap ya da masa koyarak farklı bir hobi köşesi oluşturabilirsiniz.

hobi köşesi

hobi köşesi

Evinize Hobi Köşesi Oluşturun

Dikiş dikmek, resim yapmak, ahşap boyama, takı işleri gibi çok farklı hobileri kendi köşenizde yapabilirsiniz. Hobi köşesi için uygun bir yer belirleyin ve hangi hobi ile uğraşacaksanız o tarz eşyalar ile köşenizi değerlendirin. Kullanmadığınız masai dolap ya da rafları değerlendirebilirsiniz. Masa üzerine yerleştireceğiniz raf içine hobi malzemelerinizi koyabilirsiniz.

Rafın yanına küçük ebatlarda dolaplar koyabilir ve hobi malzemeleriniz için daha fazla depolama alanı elde edebilirsiniz. Dolap yerine renkli kutu ya da sepet de köşenizi süsleyebilirsiniz. Kutuların üzerine hangi malzemeyi koyduğunuzu yazarsanız karışıklığın önüne geçersiniz.

hobi köşesi dekoru

hobi köşesi dekoru

Hobi köşenizi ilginç aksesuarlarla süsleyebilir ve odanın daha canlı görünmesini de sağlayabilirsiniz. Duvar bölümüne ise mantar pano asarsanız, yapacağınız hobilerin listesini oluşturusunuz. Köşenizi daha kişisel hale getirmek istiyorsanız dolap çekmecelerine renkli ve yapışkanlı folyolar koyarak, hobi köşenizi daha sevimli hale getirin. Zevkli tasarımlar ile stresinizi de atarsınız.

Yanıtla