Yağ Pres Makineleri Nedir?

Ülkemiz de son bitkisel doğal yağların kullanımı evlerde ve endüstri alanında, gıda sektöründe yaygındır.  Özellikle sağlık açısından bitkiler de yer alan tohumlardan çörek otu yağı, keten tohumu yağı, Hindistan cevizi yağı, susam yağı makineler ile çekilerek üretilir. Bu ürünler özellikle özel üretilen soğuk pres yağ makinesi ile gerçekleşir. Makineler sayesinde yağlı tohumlardan elde edilen doğal bitkisel ürünler oluşur. Soğuk pres ile işlem gören yağların özelliği kaybolmadan sıkıştırma yöntemiyle yağları çıkartılır. 

Yağ Pres Makinesi Hangi Ürünler İçin Kullanılır?

Aynı zaman da makine de bulunan invertör hız kontrollü ile daha çok sertliği olan ürünler de yağlar zorlanmadan elde edilir.  Soğuk sıkım yağları kullanımları yağlı tohumlardan çıkan tüm yağlardır.  Bu makinelerde işlem gören ve yağı elde edilen ürünler mısır, ceviz, susam, fındık, fıstık ve çörek otudur. Bu ürünlerin yağları özellikle çörek otu yağı makinesi sayesinde elde edilir ve yağları sıkılır.

Yağ Pres Makineleri Nedir

Soğuk sıkım makinesi kullanım alanları şunlardır; Evlerde işyerlerinde uygun portatif üretimi yapılmış olarak işlem sağlarlar. Ayrıca yağ pres makineleri günümüzde baharat veya bitkisel ürün satan yerlerde tercih edilir. Aynı zaman da kuruyemişçilerde veya aktarlarda bitkisel sağlıklı yağlar elde etmek için de önemli makinelerdir.   Bu makineler ile işletmeler veya evler de tezgâh üstü veya küçük veya orta boylu makineler ile saatte 40 kg yağ üretimi yapılır.

Yağ Pres Makinesi İle Hangi Yağlar Elde Edilir?

Yağ pres makineleri ile zeytinyağı sıkımı ve farklı yağlı tohumların da sıkımı gerçekleşir. Genellikle yağ pres ile birlikte besin değerleri yüksek ürünler elde edilir. Bu ürünlerden çörek otu yağları, susam yağı ya da zeytinyağı gibi yağlar sağlık ve birçok sektörde kullanılır. Soğuk sıkım makineleri ile yağ presleme gerçekleşerek ürünlerin içerdiği besin değerleri korunur. Buna istinaden kuruyemişler ve çeşitli meyvelerin çekirdeklerinin yağları sıkılabilir. Ayrıca yağlı tohumlardan sıvı elde edilir. Ve sonucunda soğuk sıkım makinesi sayesinden ürünler, çekirdekleri sıkılarak yağ çıkartılır.

Sizler de yağ pres makineleri ile evleriniz, işyerleriniz için sağlıklı yağlar elde etmek isterseniz https://www.demirbasmakina.com/soguk-pres-yag-makinesi   linkini ziyaret edebilirsiniz.

Yanıtla