Siyah Nokta Temizlemek İçin Öneriler

Siyah nokta ne yazık ki kadın erkek birçok kişinin baş belası olmuş bir cilt problemidir. Özellikle yüz bölgesinde yoğun şekilde görülen siyah nokta, yağ kir ve toz kalıntıları nedeniyle gözeneklerde meydana gelen bir problemdir. Yüzümüzde kötü bir görüntü olarak ortaya çıkan siyah noktalardan belli başlı yöntemlerle kurtulabiliriz. Gerek maske uygulamakarı gerekse tonik uygulamaları ile siyah noktalardan siz de kurtulabilirsiniz. Peki nasıl? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza siyah noktalardan kurtulmanız için bir peeling tarifi verdik.

Siyah Noktalar

Siyah Noktalar

Siyah Noktaları Azaltan Doğal Peeling

İlk olarak siyah noktalardan kurtulmak için gözenekleri açmanız şarttır. Dolayısıyla gözenekleri açmanın en iyi yolu buhar banyosu yapmaktır. Buhar banyosu yapmak için başınızın üzerine geniş bir örtü örtün. Geniş bir kaba sıcak su koyup bu buhara yüzünüzü tutun. 5 10 dakika bu şekilde bekledikten sonra siyah noktalarınız daha kolay temizlenecektir. Siyah noktalarınızı sıkmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü yüzünüzde leke ve iz gibi durumlar yaratabilir.

Siyah noktalarınızı yok etmek için evde kolayca hazırlayabileceğiniz bir peeling tarifi vereceğiz. Bir çay kaşığı Türk kahvesi, bir çay kaşığı toz şeker ve biraz balı karıştırıp oluşturduğunuz karışımı yüzünüze yumuşak hareketlerle ovalayarak sürün. Eğer sert hareketlerle uygularsanız cildiniz kızarıp tahriş olabilir. Bu peelingi düzenli olarak haftada iki kere uyguladığınızda siyah noktaların azalacağını göreceksiniz.

Yanıtla