Aspirin Maskesiyle Estetik Operasyonlarına Son

Doğal maskelerin cildi onarıcı ve gençleştirici özelliği bulunur. Aspirin içinde bulunan salisik asit cilt yüzeyini düzenler ve cildin genç görünmesini sağlar. Aspirin içine katacağınız limon suyu ise cilt lekelerini yok eder. Cildiniz kuru ise limon suyu yerine aspirin içine zeytinyağı katın. Aspirin maskesini haftada bir yapmanız yeterli. Aspirini ezmek için havan kullanabilir ya da su içinde erimesini sağlayabilirsiniz. Kullandığınız suyun saf olmasına dikkat edin.

bakım maskesi

bakım maskesi

Aspirin ile Cildiniz Hep Genç Kalsın

6 tane aspirini havanda iyice dövün. Cam bir kase içine alın. Üzerine 2 çorba kaşığı limon suyu ilave edin. Aspirin ile limon suyunu iyice karıştırın. Daha sonra içine 1 çay kaşığı bal ve cildiniz çok kuruysa 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ilave edin. Cildinizde sivilceler varsa hazırladığınız karışımı haftada üç kez yapabilirsiniz. Temiz bir cilde uygulayın ve 20 dakika bekleyin. 20 dakika sonra maden suyu ile cildinizi temizleyin.

aspirin ile yüz bakımı

aspirin ile yüz bakımı

Aspirin ile peeling uyguladığınız zaman güneşten zarar gören cildinizi onarırsınız. Yapmanız gereken aspirin ile limon suyunu karıştırmanız ve sivilce olan yerlere sürmeniz. Kuruduktan sonra cildinizi temizleyebilirsiniz. Yaptığınız maskelerin içine 2 adet aspirin koymayı ihmal etmeyin. Ölü hücreleri temizlediği gibi cildinizi de arındırır. Cilt elastikiyetini geri kazanmanıza yardımcı olur. Aspirini ezip içine 2 çorba kaşığı buğday yağı eklerseniz kırışıklıklarınızın zamanla kaybolduğunu görürsünüz.

Yanıtla