Selülit Yapan İçecekler

Ne kadar zayıf olursanız olun selülit görüntüsünden kurtulamayabilirsiniz. Bu portakal kabuğu şeklinde görüntü ile kendini belli eden selülit az hareket etmenizden ve bunun yanı sıra yediğiniz yiyecek ve içeceklerden dolayı da meydana geliyor olabilir. Selülit yapan içecekleri sizler için derledik.

selülit

selülit

Hangi İçecekler Selülit Yapar?

En çok merak edilenlerden biri kahvedir. Kahve selülit yapar mı? Bu sorunun yanıtı maalesef evet. Günde bir adet içmenizden bir şey olmaz ama birden fazla içtiğinizde ödem tutmanıza neden olacak ve bu da selülite davetiye açıyor olacak. Bir diğer merak edilen ise elbette kola. Asitli bir içecek olması ve çok şeker tüketmesi açısından selülit yapan içeceklerin başında geliyor.

selülit nedir

selülit nedir

Çay selülit yapar mı? Dediğinizi duyar gibiyiz. Çay aslında aşırışa kaçılmadığında bu görüntüye katkı sağlamaz. Özellikle şekersiz içmeye özen gösteriniz. Alkol ise yine içinde bulundurduğu enerji fazlalığı dolayısı ile selülit yapabilen içeceklerin arasında yer alıyor.

Son olarak ise bir diğer içecek olan turşu suyuna değinmek isteriz. Turşu suyu da çok yüksek tuz içermesinden dolayı ödem oluşmasına neden olacak ve selülite davetiye açıyor olacak.

Yanıtla