Kısa Saç Kimlere Gider?

Bilindiği gibi saç kesimi özellikle kadınlarda saç kesimi geçmişten günümüze oldukça önemlidir. Kısa saç kesimi ise kullanım ve görünüş bakımından oldukça tercih edilir. Bu sebepledir ki kısa saç kesimi çoğu kadın tarafından kullanılmaktadır. Ancak kısa saç kesiminin de diğer modeller gibi yakışması önemlidir. Yuvarlak hatlı bir yüz var ise üst kısımlar biraz uzun bırakılarak yüzün daha uzun gözükmesi sağlanabilir. Şayet uzun yüz hatları söz konusu ise asimetrik üst kesim ile hoş ve belirgin bir görünüm elde edilebilir.

kısa saç

kısa saç

Kısa saç tercihinde yüz hatları kadar kişinin fiziksel özellikleri de önemlidir. Kilo problemi olan ve orantısız vücut hatları olan kişiler için kısa saç uygun değildir. Şayet kısa saç illa kullanılmak isteniyorsa da omuz hizasında olmalıdır. Kısa saçın pek uygun düşmediği diğer kişiler ise uzun boylu olanlardır. Kısa saç ile uzun vücut beraber çok daha uzun göstermektedir.

kısa saç modelleri

kısa saç modelleri

Pixie, Küt ve Asimetrik Saç

Pixie saç erkek saçı kısalığındaki saç modellerine denir. Yüz hatları sorunsuz, yuvarlak olanlar tercih etmelidir. Küt saç ise boynu açık bırakan düz bir kesimi olan saç kesimidir. Bu tip saçları daha çok minyon ve kısa kadınlar tercih etmelidir. Küt saç boyu uzun ve keskin yüz hatlarına sahip kişilerde güzel bir görüntü oluşturmayacaktır. Asimetrik saç ise saçın bir tarafının uzun diğer tarafının daha kısa olduğu saç modelidir. Bu model diğerlerinin aksine hemen her yüz tipine uygundur.

Yanıtla