Mutfak Dekorasyonunda Siyah Kullanılabilir mi?

Genel olarak mutfak dekorasyonu söz konusu olduğu zaman insanların büyük bir kısmının aklına beyaz, pembe, kırmızı gibi renkler gelmekte. Çünkü bu renkler mutfağı oldukça sıcak, enerjik ve aydınlık gösterirler. Ancak son dönemlerde bu konuda oldukça ciddi değişimler kendini göstermeye başladı. Şimdilerde birçok kişi mutfakta bilindik tarzdaki renklerin aksine siyah rengi kullanıyorlar.

mutfak

mutfak

Siyah Rengi Doğru Kullanın

Her ne kadar kapalı ve karanlık bir renk olsa da siyah renk eğer ki doğru kullanılırsa ortaya oldukça güzel sonuçlar çıkacaktır. Bu aşamada önemli olan şey siyahı mutfakta dengeli bir şekilde kullanmak olacaktır. Aksi durumda yani siyah çok fazla kullanıldığı takdirde ortaya oldukça karanlık bir bölge çıkacaktır. Bunun yerine siyah renk diğer renkler ile kombinlenerek kullanılabilir.

mutfak dekoru

mutfak dekoru

Örneğin siyah renkli bir mutfak tezgahı kullanmak isteniyorsa, bunun için tercih edilecek şeylerden biri krem, kırık beyaz gibi renklere ait açık tonlu mutfak dolapları olmalıdır. Ya da siyah renkli bir halı mutfakta kullanmak isteniyorsa, mutfakta diğer detaylar açık renkli olmalıdır.

Birçok kişi mutfak dolaplarını ya da duvarlarını siyah renkler ile renklendirmek istiyorlar. Ancak böylesine bir tercih mutfağı çok karanlık bir hale getirecektir. Bunun yerine siyah renk yukarıda belirtilen detaylarda ya da aksesuarlarda kullanılmalıdır. Böylece mutfaklar daha öncesinde olmadığı kadar şık bir görünüme erişmiş olacaklar.

Yanıtla