Bir Koltuk Takımı Kalitesine Nasıl Karar Verebilirim?

Bir kanepenin kalitesini değerlendirmek isterseniz, nasıl göründüğünün ötesine geçin. Kalite, görünüşlerden daha derindedir ve bu yüzden iki özdeş görünümlü kanepe fiyatı çok değişebilir. Çerçeve, oturma desteği ve dolgular, sadece kanepenizin konfor seviyesini değil aynı zamanda önümüzdeki yıllarda şeklini ve istikrarını koruyabilmeyi de belirler. İşte daha yakından inceleyelim:

koltuk

koltuk

Koltuk Materyallerinde Kalite Nasıl Olmalı?

Bir kanepe dayanıklılığı büyük ölçüde çerçeveye bağlıdır ve yüksek kaliteli bir kanepe her zaman güçlü, dayanıklı bir iskelete sahiptir. En iyi çerçeve fırınlanmış ağaçtan yapılır. Taze ahşaptan yapılmış bir çerçeve kururken küçülebilir veya çatlayabilir. Yumuşak ağaç kolaylıkla kıvrılabilir ve kırılabilir; düğümlü ağaçlar çatlaklara eğilimli durumdadır. Kaliteli bir çerçevede, bağlantılara özel ilgi gösterilir. Tutkallanır ve vidalanırlar. Köşeler ekstra destek ve güç sağlamak için takviye blokları ilavesi ile daha da güçlendirilir.

Sekiz yollu elle bağlanan yay sistemleri en iyi destek sistemlerinden biridir. Sicim, önden arkaya, yan yana ve sonra çapraz olarak her iki yönden geçer, böylece her yayı sıkıca bağlar. Bir başka yöntem yalın yay yapımıdır. Sinüslü yaylar “S” şeklindedir ve koltuğun önünden arkaya doğru uzanır ve çapraz olan ilave tellerle desteklenir. Bu aynı zamanda güçlü bir koltuk sağlar ve daha şık bir stilde veya daha küçük bir çerçevede tercih edilen seçenek olabilir, çünkü daha az alan gerektirir.

koltuk takımı

koltuk takımı

Oturma desteği de bir kanepenin kalitesinin belirlenmesinde önemli bir bileşendir. Çerçeve ve dolgu ile birlikte çalışır. Sağlam bir çerçeve, iyi bir oturma desteği için şekillendirilir ve dolguyu arttırır. Oturma desteğinin kalitesini her zaman satın almadan önce bir koltukta oturarak test etmelisiniz. Sarkmamalı ve koltukta ve sırtta iyi bir destek sağlamalıdır.

Yanıtla