Şık Kandil Şişesi Yapımı

Bahar ve arkasından yazın merhaba demesi ile birlikte bahçeler ve balkonlar kullanım alanına dönüşüyor. Bahçe ve balkon dekorasyon şıklığını gündüz olduğu gibi geceleri de yaşamak için özelikle loş bir aydınlatma oldukça işiniz görecektir. Loş aydınlatmaları her ne kadar mumlar ile sağlayabilseniz de daha yaratıcı fikirler ile bu alanları farklı bir havaya sokmanız mümkün. Hem enerjiden tasarruf sağlarken hem de şık dekoratif dokunuşu balkon ve bahçelerinizde değerlendirmek hoş görüntülü ve oldukça keyifli olacaktır.

Kandil Şişeleri

Kandil Şişeleri

Malzeme ve Uygulaması

Bahçe duvarı, çiti ya da balkonlarınızda değerlendirebileceğiniz güzel şişe aydınlatmalar dekorasyonunuza ayrı bir renk katacak. Yapımı oldukça kolay olan şişe aydınlatması için ihtiyacınız olan malzemelerin başında renkli ya da şeffaf cam şişe, kandil fitili, kandil yağı, teflon bant, ucu açık ve kapalı boru parçasıdır. Bunun yanı sıra şişeyi sabitlemek için eğer balkon ya da çitinizde bir yer yok ise halka askı,, bakır plaka bağlantısı, vida,somun,dişli çubuk yeterli olacaktır.

Kandil şişeni oluşturmak için kandil yağı şişeye konur. Açık boru parçasını fitil ucuna geçirin kapalı olan ise kapak görevini görecektir. Şişe içine fitili kapak kısmından tutup koyun. Bir süre bekleyip yapı çekmesi beklenir. Açık boru parçasının sabit kapması için teflon bant kullanabilirsiniz. Sabit olarak durmasını istediğiniz yere şişenizi koyabilir ve dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Yanıtla