Mem Makyaj Trendi

Komik bir göz makyajı ile karşılaştığınızda, ona bakıp biraz gülümseyecek ve arkadaşlarınızla paylaşacaksınız. Fakat bazı kadınlar, bu internet memlerini göz makyajına çevirerek, paylaşımı tamamen yeni bir seviyeye getiriyor. Son sosyal medya çılgınlıklarından biri olan Mem Makyajı son derece büyüleyici.

Makyaj Sanatçılarından Mem Harikalar…

İtiraf etmek gerekirse, zaten çok garip güzellik trendleri son zamanlarda viral bir yükselişte ve bu küçük hareketler kişiden kişiye sosyal ağlar, bloglar, doğrudan e-posta veya haber kaynakları yoluyla yayılmaya devam ediyor. Şimdi makyaj, artık sanatla birleşerek göz makyajında özel bir yer buluyor.

Makyaj

Makyaj

Geçtiğimiz yıl dikkat çeken İsrailli makyaj sanatçısı Tal Peleg, klasik göz makyajdan çok ötede işler başarmış bir sanatçı. Göz çevresini adeta bir tuval gibi kullanan Peleg, klasik gölge ve renklendirmenin dışına çıkarak, göz üstüne harikulade resimler yapmıştı. Bu tür bir sanatın ciddi becerilere sahip olması gerektiğini düşünürsek, sanatçının oluşturduğu eserlere hayran kalmamak elde değil.

Mem makyajı o zamandan beri değişim geçirdi ve gelişti. Peleg dışında Salt bae, birkaç ay önce (ete tuz serptiği resmin göz makyajı görüntüsü ile) interneti kırdı. Ve şimdi, insanların göz kapaklarına boyadığı bir simge haline geldi. Makyaj sanatçıları ve mem takipçileri artık göz kapaklarında internet’in en ilginç göz makyajlarını yapıyor. Crying Kim, Sünger Bob, Squidward, Kermit gibi komik animasyonlar Mem makyajı trendinden bazıları. Elbette, yaratıcılığın sonu yok.

 

Yanıtla