Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları

Sivilce özellikle genç nesilin korkulu rüyası. Genellikle yüz bölgesinde görülen sivilceler kişinin psikolojisini olumsuz etkiliyor. Çeşitli sebeplerle oluşan sivilceleri önlemek için neler yapılabilir? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için sivilceyi önleme ile ilgili bazı bilgiler vermek istedik.

Herşeyden önce sivilce oluşumunu ve yayılımını engellemek için kozmetik ürünlerden özellikle de pudra ve fondötenden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Kullanılan ürünler mutlka cilt tipine uyumlu olmalıdır. Yine cildinizi korumalısınız. Mesela çok uzun süre güneş ışığına maruz bırakmamalı ve terlemesine engel olmalısınız. Çünkü bu durumlar sivilceye davetiye çıkarır.

Sivilce Sorunu

Sivilce Sorunu

Sivilce Tedavisi Nasıl Olur?

Sivilceniz ciddi boyutlarda ise asla ve asla ordan burdan duyduğunuz bilgilerle hareket etmeyiniz. Size tavsiyemiz uzman doktorlardan yardım almanız olacak. Zorlu ve uzun bir tedavi dönemi istese de sabırlı ve kararlı olursanız sonuçta istediğiniz cilde sahip olursunuz.

Sivilce tedavisinde doktor tercihi çok önemlidir. Size destek verecek, sorularınızı ve endişelerinizi yanıtlayabilecek bir kişi olmalıdır. Bu tedavinin de aşamaları vardır. Bu nedenle sizin hangi aşamada olduğunuzu anlamak için mutlaka bir doktora muayne olmalısnız.

Yanıtla