Kalem Eyeliner Nasıl Çekilir? 

Bakımlı ve güzel görünmek hemen her kadının en çok istediği şeylerin başında geliyor. Makyajın güzel görünmesi adına ise öncelikli olarak göz makyajına dikkat edilmelidir. Ve kadınların büyük bir kısmı da göz makyajlarında eyeliner kullanmayı tercih ederler.

eyeliner

eyeliner

Eyeliner Öncesi Doğru Hazırlıkları Yapın

Göz makyajında kalem eyeliner kullanılacağı zaman öncelikli olarak gözaltlarında yer alan koyulukların kapatılması gerekmektedir. Bunun için de bir miktar aydınlatıcı ile kapatıcı beraber göz atlarına uygulanır. Sonrasında ise artık kalem eyeliner çekilmeye başlanabilecektir.

Kalem eyeliner, likit modellere oranla çok daha kolay bir şekilde sürülebilmektedir. Böylece özellikle de eyeliner sürmeye yeni başlayanlar, kalem tarzdakiler ile çok daha kolay bir şekilde gözlerini ön plana çıkartabilirler.

eyeliner çekmek

eyeliner çekmek

Düşünülenin aksine kalem eyeliner çekilirken göz pınarından başlamak yerine ortadan başlanmalıdır. Böylece hem çekim kolay olur hem de eyeliner yoğunluğu kontrol edilebilir. Eyeliner kısa tutulmak isteniyorsa, gözün bittiği yere kadar eyeliner çekmeli ve ardından işlemi sona erdirmelidir.

Düz bir eyeliner çekimi yapılmak isteniyorsa öncelikli olarak beyaz bir kalem ile öncelikli olarak düzgün bir hat çekimi yapılabilir. Böylece çizilecek olan hatta eğer ki bir hata varsa tekrardan silinerek yeniden çekilir. Beyaz çizgi net olarak çekildikten sonra ise sıra siyah eyeliner çekimine gelir. Son aşamada ise kulak çubuğu ile beyaz kalem silinir ve kusursuz eyeliner çekilmiş olur.

Yanıtla