Cilde İlaç Gibi Gelen Doğal Tarifler

Eğer cilt sorunları yaşıyorsanız makalemizi sonuna kadar okumalısınız. Sizler için cilde çok iyi gelecek güzel ve doğal tarif önerileri vereceğiz.

Cilde ilaç gibi gelen doğal tarifler hakkında önemli açıklamalar yapacağız. Öncelikle doğal malzemeler kullanarak evinizde cildinize iyi gelecek maskeleri kolayca yapabileceğinizi belirtmek isteriz. Doğal malzemeler ile hazırlayacağınız tarifler sayesinde cilt sorunlarına elveda diyeceksiniz. Sizlere sunacağımız bu tarifler oldukça etkili ve hiçbir yan etkisi ya da zararı yoktur.

1. Evde Yoğurt Kürü

Yoğurt içerisinde bulunan laktik asit beyazlatma etkisine sahiptir. Aynı zamanda yoğurt sivilcelerden dolayı tahriş olan cildi tazeleyerek sivilce lekelerini gidermeye yaratmaktadır. Bir miktar yoğurdun içerisinde 4 damla limon suyu ve 1 tatlı kaşığı toz yulaf ezmesi ekleyebilirsiniz. Daha sonra hu karışımı cildinizde 15 dakika bekletin ve yıkayın. Bu maske sayesinde hem cildiniz beyazlayacak hem de sivilcelerden dolayı oluşan kızarıklık ile lekeler ortadan kaybolacaktır.

2. Limon Kürü

Evde limon kürü nasıl yapılır? diye soruyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Limon C vitamini yönünden zengin ve asitli olması nedeni ile cilt lekelerini gidermektedir. Limonu bir parça pamuk ile cilt lekesinin üzerine uygulayabilirsiniz. Biraz bekledikten sonra cildinizi yıkamazsınız.

3. Arındırıcı Pirinç Maskesi

Pirinç maskesini en çok Koreli’ler uyguluyor. Cilt üzerinde meydana gelen lekelere oldukça iyi gelir. Aynı zamanda pirinç maskesi cilt rengini açarak beyazlatmaktadır. Yarım su bardağı süt ile pirinç unu’nu homojen bir şekilde karıştırarak cildinize uygulayın. Hafta da bir veya iki kere yapılabilir. Pirinç maskesi yüzde kuruduktan sonra yıkayın ve yüz kremi sürün.

4. Cilt Temizleyici Maske

Cilt temizleyici maske için 1 tatlı kaşığı bal, 1 yemek kaşığı süt ve 1 yumurta akını karıştırın. Daha sonra yüzünüze uygulayın. Cildinizde oluşan kir, ölü deri, siyah nokta ve lekelerden kurtulacaksınız.

5. Akneli Cilt İçin Maske Tarifi

Akneli ciltler için maske önerisi vereceğiz. Öncelikle akneli ciltlere her maske uygun değildir. Bunun için 1 yemek kaşığı kil, 1 yemek kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı fındık yağı, 1 tatlı kaşığı yulaf unu, 3 damla ada çayı yağı ve 3 damla papatya yağı ile karıştırın. Cildinize 20 dakika boyunca uygulayın. Daha sonra cildinizi yıkayın ve bu maskeyi haftada 2 kere uygulayın. Kısa sürede aknelerinizden kurtulacaksınız.

Yanıtla