İnce Dudak Nasıl Kalınlaştırılır

Dış görünümüne özen gösteren kadınlar bazı zamanlar dış görünümlerini daha güzel bir hale getirebilmek için farklı makyaj hilelerine de başvurabiliyorlar. Bunlar aslında kadınların sık kullandığı makyaj hileleridir. Küçük yöntemler olan bu yöntemler kadınların kendilerini daha güzel hissetmelerini sağlayabilir. İnce dudakları da ufak hileler sayesinde daha kalın gösterebilirsiniz.

dudak kalemi

dudak kalemi

Kalın dudaklar genelde kadınların daha fazla ilgi duydukları dudak tipidir. Dudakların olduğundan daha kalın gösterilebilmesi için dudak fırçalama yöntemini deneyebilirsiniz. Diş fırçası kullanarak ve 1’er gün boşluk bırakarak dudaklarınızı kısa süreli olarak diş fırçası ile fırçalayabilirsiniz. Böylelikle dudaktaki birikmiş ölü hücreler atılmış olur.

Hangi Tür Rujlar Seçilmeli?

Yüz yogası adı verilen yoga tekniklerini uygulamak da işinize yarayabilir. Dudaklarınızın arasında bir kalem yuvarlamanız kısa süre içerisinde kalıcı sonuçlar elde etmenizi sağlar. Ayrıca tarçın yağı kullanmak da dudakların dolgun ve kalın gözükmesini sağlar. Geceleri uyumadan önce dudağınıza tarçın yağı ile ufak bir masaj yapabilirsiniz.

Bu yöntemler dışında makyaj hileleri de uygulamanız gerekebilir. Dudakları kalın gösterebilecek etkiye sahip özel üretilmiş rujları kullanmayı deneyebilirsiniz.

dudak kalınlaştırma

dudak kalınlaştırma

Ayrıca mat renkler dudakların daha ince gözükmesini sağlayabileceği için daha açık ve canlı renk tonlarına sahip rujları kullanmayı da deneyebilirsiniz.

Kırmızı ve parlak bir ruj sürdüğünüz zaman dudaklarınız daha belirgin hatlara sahip olur. Böylelikle ince gözüken dudaklarınızı olduğundan daha kalın göstermeye başlayabilirsiniz.

Yanıtla