İlgi Çekici Blog Yazıları Oluşturmak için 3 İpucu

Kapsamlı bir içerik pazarlaması stratejisi uygulamak için gerekli zamana veya kaynaklara sahip olmadığınızdan endişe duyabilirsiniz. Ancak, içeriğin etkisini hafife almayın. İçerik pazarlama yolculuğunuzda kritik bir ilk adım, web siteniz için yüksek kaliteli blog gönderileri yazmaya başlamaktır.

Etkili içerik pazarlaması için pek çok teknik uygulayabilirsiniz. Haftalık bir blog yazmak bile başlamak için iyi bir adım olabilir ve çok az zaman veya maliyet gerektirir. Bloglar, hızlı, basit, ucuz ve ilgi uyandırmada etkili oldukları için başlamak için mükemmel bir uygulamadır. Peki, nasıl etkili bir blog yazısı hazırlanır?

Harekete Geçirici Mesajlar Kullanın

Dünyanın en güzel yazılmış blog gönderisine sahip olabilirsiniz, ancak içerik pazarlamacıları için harekete geçirici mesajlar olmadan değersizdir. Yazınız az önce okuyucu tarafından okundu. İyi yazılmış, yapı ve dilbilgisi mükemmel. Ancak, okuyucu şimdi ne yapacak? Coşkunuzu yakaladılar, ancak bir sonraki adıma ihtiyaçları var.

Bu noktada ürününüzü satmak zorunda değilsiniz, ancak bunu yapmak isteyebilirsiniz. Alternatif olarak, okuyucularınızı başka bir sayfaya yönlendirmeyi veya hayati iletişim bilgilerini toplamayı deneyebilirsiniz. Daha iyi metin yazarlığı, daha güçlü harekete geçirici mesajlarla sonuçlanır ve bu da daha fazla dönüşümü beraberinde getirir.

KISS Prensibi Uygulayın

Peki ya KISS ilkesi? KISS Prensibi, esasen, makalenin mümkün olduğunca okunması basit olması gerektiği anlamına gelir. Kısa cümleler kullanın. Kendi dilinizde kesin ve anlaşılır bir ton sağlayın.

İlgi çekici bir blog gönderisinin bir diğer hayati özelliği de kısa paragrafların kullanılmasıdır. Uzun makaleleri bölmek için alt başlıklar veya madde işaretleri ekleyin. Liste biçimindeki gönderiler, önemli ölçüde daha fazla tıklama alır.

Okuyucunuzun İlgisini Çekin

Çoğu zaman, yazmanın en zor kısmı ilk birkaç cümleyi ağzından çıkarmaktır. Önemleri göz önüne alındığında anlaşılabilir bir şekilde en çok zaman alırlar. Okuyucuyu makalenizi okumaya ikna etmek için birkaç saniyeden fazla olmayan sınırlı bir süreniz var. Eğer onları bağlayamazsanız, çok fazla zaman geçirmezler.

Yanıtla