Evin Güzel Görünmesini Sağlayan İpuçları

Birçok insan evlerini tamamen kendi isteklerine göre dekore etmek isterler. Fakat bu aşamada yaptıkları yanlışlar ya da dekorasyonun sadece yüksek maliyet ile gerçekleştirilebileceğini düşünmenin sonrasında ne yazık ki dekorasyonlarını istedikleri gibi yapamıyorlar. Halbuki birkaç detayın yerine getirilmesi sonrasında evler daha öncesinde hiç olmadığı kadar güzel bir görüntüye erişmiş olacak.

Evinizde Nasıl Bir Hava Oluşturmak İstediğinize Karar Verin

İlk aşamada yapılacak olan şey, ne tarz bir havanın oluşturulacağı. Klasik tarzdaki mekanlar ciddi hava verirken egzotik tarzda önemli olan şey renk ve dokuyu doğru kullanmak olur. Modern mekanlarda sadelik ve desenler kendini göstermektedir.

ev dekorasyonu

ev dekorasyonu

Evin görüntüsünü iyileştirmek adına işe küçük süslemeler kullanılarak başlanmalı. Süslemelerde hiçbir şekilde çok göze batmadan dikkatli olarak yapılmalıdır.

Objeler kullanılırken dokularına ve formlarına göre ayarlanmalıdır. Bakır şamdanlar düşünülenin aksine metal ya da ahşap aksesuarlar ile kullanılmamalı, bunun yerine parlak porselenler tercih edilmelidir.

Görsel etki pekiştirme işlemi; yine evin güzel görünmesini sağlayacaktır. Yoğun bir etkinin ortaya çıkartılması adına kırmızı gibi renkler kullanılabilecekken klasik bir hava isteniyorsa, deri ve bunun gibi materyallerden aksesuarlar kullanılabilecektir.

ev dekoru

ev dekoru

Kartonpiyer, kapı, pencere, süpürgelik gibi detaylarda seçilecek olan kontrast renkler; farklılığın ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır. Duvarlarda görsel anlamda sadelik isteniliyorsa, kiriş ve kolonlar duvarlar ile aynı renklerde boyanmalıdır. Böylece ortaya istenilen güzel görüntü çıkmış olacaktır.

Yanıtla