Perde Deyip Geçmemek Lazım

Dekorasyon olayı kendi içinde başlı başına özel önem arz eden bir olgu olup, her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmelidir. Dekorasyon denilince de akla ilk gelen unsurların başında tüm iç mekânların vazgeçilmezleri arasında olan perde ilk sırada geliyor.

Günümüzde öyle değişik perdeler var ki insan hangisini seçeceğine karar vermekte zorlanıyor. Kimi zaman kumaş ve tül perdeler bir arada kullanılırken kimi zaman daha modern tarzda yeni çıkan ürünler tercih edilebiliyor ve doğru perdeler ile evler, işyerleri çok daha güzel bir görünüm elde ediyor.

yildiz-simli-brode-tul-perde

Perde Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

Perde seçimi yaparken bilinmesi gereken konulardan bazıları şunlardır:

  • Seçilen perde evin dekorasyon tarzına uygun olmalıdır.
  • Kullanılan renkler perde nerede kullanılırsa kullanılsın ortama aydınlık verecek bir tarzda olmalı ve iç mekanı karartmamalıdır.
  • Yine seçilen perdede kullanılan malzeme oldukça önemlidir. Kolay kirlenmeyen, uzun süre dayanıklı, kaliteli malzemeden yapılan ürünler alınmalıdır
  • Ölçülerine mutlaka dikkat edilmeli, cam da aşırı uzun veya aşırı kısa kalmasından itina ile kaçınılmalıdır.
  • Birden fazla perde kullanılacak ise aralarındaki uyuma özen gösterilmelidir.
  • Kullanım yerine uygun tasarımlar seçilmelidir.

Perde Siparişi Nasıl Verilir?

Perdenin türü ne olursa olsun sipariş vermeden önce perdenin ölçüsünün alınması gerekir ki burada da bazı temel kurallar vardır. Bunlar bilindiği takdirde insan tek başına rahatlıkla ölçü alarak  https://www.perdesiparisi.com/tr adresinden beğendiği perdenin siparişi verebilir.

Perdelerin özelliği ne olursa olsun ölçü alırken 2 metreye kadar olan pencerelerde tek perdenin yeteceği unutulmamalıdır ama 2 metre üstünde olan pencerelerde çok sayıda perde gerekeceğinden aradaki mesafe 4 cm olacak şekilde ölçü alınır.

Alınan ölçülerde yanlardan ve pencere mermerinin bittiği noktadan 10 cm boşluk bırakılması esastır.

Yanıtla