Amerikan Mutfak ile Evde Yer Kazanın

Özellikle de son dönemlerde tek başına yaşayan insanların sayısındaki artış ile beraber küçük metrekareye sahip olan evler daha öncesinde olmadığı kadar fazla ilgi çekici bir hale gelmeye başlamış oldu. Bu evlerin büyük bir kısmı oldukça küçük olduğu için mutfak tipi Amerikan mutfak olarak hazırlanmakta. Amerikan mutfakta salon ve mutfak birleştirilmiştir. Böylece evin kullanım alanı ciddi oranda artış gösterir.

amerikan mutfak

amerikan mutfak

Amerikan Mutfakta Dekorasyon Nasıl Olur?

Genel olarak böylesi evlerde orta büyüklüğe sahip köşe takımları kullanılabilmektedir. Sehpanın orta büyüklükte olması ve televizyonun duvara monte edilmesi ile istenilen açık ve fonksiyonel alan elde edilmiş olacaktır.

Mutfakta masa kullanılmak istendiği zaman boyutu küçük olan masaların yanı sıra uzun bacaklara sahip sandalyeler tercih edilmelidir. Bu aşamada yaşanılacak olan tek sıkıntı mutfakta pişen yemeklerin kokularının eve çok daha fazla yayılması. Bunun içinse havalandırmanın iyi olması gerekmektedir.

amerikan mutfak modelleri

amerikan mutfak modelleri

Amerikan mutfaklı evlerde kalın perdelerden ziyade çok daha nazik perdeler seçilmelidir. Mutfak ile salon bir arada olduğu için renk uyumu normalden fazla önem kazanacaktır. Birçok kişi kahverengi ve tonlarındaki renkleri seçerken isteğe bağlı olarak farklı renkler de yine doğru tonlarda seçildiği zaman istenilen sonuçların ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır. Böylesi alanlar için aydınlatma tercihi ise mümkün olduğu kadar spot ışıklardan yan yapılırsa ev çok daha aydınlık ve geniş görünmüş olacaktır.

Yanıtla