Ter Kokusu Neden Oluşur?

Havaların ısınması ile beraber ter kokusu da insanların her an karşılaşabileceği durumlar arasında yer almaya başladır. Ter insan vücuduna yer alan zararlı toksinlerin atılması aşamasından kullanılan işlem olmak ile beraber koku ise kimi zaman dayanılmaz bir hal almaktadır. Sadece yaz aylarında değil kış aylarında da karşılaşılabilen ter kokusu aslında metabolizmanın düzgün çalıştığını da gösteren bir durumdur. Terleme aynı zamanda stres ile beraber de ortaya çıkmaktadır. Terlemenin kötü kokuya dönüşmesi ise kişinin sağlıksız beslenmesine ya da kişisel hijyenine dikkat etmemesi nedeni ile görülmektedir.

deri etek kombini

Ter kokusu yoğunluk ile koltuk altında görülerek özellikle yaz aylarında daha fazla karşılaşılır. Bu gibi durumlar ile başa çıkmak için ise kişisel hijyene dikkat etmenin yanı sıra farklı uygulamalara da yer verebilirsiniz. Terlemeyi engelleyerek terin yarattığı ıslaklıktan da rahatsız olanlar ise aşağıda yer alan uygulamalardan yararlanabilirler.

  • Sirke

Ter ile baş ederek Ph dengesinin sağlanması için her duş sonrasında sirkeyi pamuk ile koltuk altınıza uygulayabilirsiniz.

  • Bebe Pudrası

Bebe pudrasını terlemenim yoğun olarak görüldüğü alana uygulanarak hem sıcak havalar sebebi ile oluşan pişikten korunmanın yanı sıra hem de terin daha az görülmesi sağlanabilmektedir.

  • Karbonat ve Limon Karışımı

Koku ve bakteri oluşumunun önüne geçmek için ise karbonat ve limonu karıştırıp hamur haline getirin. Alana uygulayıp on dakika bekletip yıkayabilirsiniz.

Yanıtla