Panik Atağın En Önemli Belirtileri

Panik atak son yılların en yoğun görülen psikolojik rahatsızlığı. Bu rahatsızlığın belli başlı belirtileri vardır. Son zamanlar çok duyulan bu sorun ile ilgili bu yazımızda siz değerli okuyuculara bazı önemli bilgiler vermek istedik. Hastalığın belirtilerine değindik. Bu belirtileri öğrendiğinizde ‘ acaba panik atak mıyım’ sorusunun cevabını almış olursunuz.

Panik Atak Hastalığına Mı Yakalandım?

Panik Atak

Panik Atak

Çarpıntı pek tabi ki ilk belirtilerinden biridir. Daha sonra terleme, bir anda ateş basması ve bir anda üşüme geliyor. Ayrıca ani titremeler yaşama da belirtidir. Bunlara ek olarak nefes darlığı çekmek, tıkanma ve baş dönmesi gibi belirtiler de vardır. Bazı anlarda vücutta karıncalanma, uyuşma olabilir. Göğüste sıkışma ve ağrı yaşanabilir. Bulantı, geğirme ve karın ağrısı çekme, algılama güçlüğü ve sürekli endişe hali panik atak yaşayanların sorunlarıdır.  En belirgin işareti de ölmekten korkma duygusudur.

Siz de bu sayılan belirtilerden birkaç tanesini kendinizde ya da bir yakınınızda gözlemliyorsanız mutlaka uzman bir doktordan yardım almanızı tavsiye ederiz. Bu sayede hem iyileşme sürecini hızlandırır hem de ciddi bir tedavi sürecine erkenden başlamış olursunuz.

Yanıtla