Meyve Özleriyle Gelen Güzellik

Meyve bedene zindelik verdiği gibi cilde de canlılık verir. Yağlı, kuru, karma ve normal ciltlere tatbik edilir. Her meyvenin cilde verdiği yarar farklıdır. Meyve asidi içerdiği için cilt yapınızı iyi bilmeniz çok önemli. Meyve maskelerini cildinizde 10 dakikadan fazla tutmamanız önerilir. Cildi aşırı derecede gerdiği için ciltte belirli bir zaman aralığında tutulmalı.

karpuz maskesi

karpuz maskesi

Meyveli Cilt Maskeleri

Çilek özellikle cildi genç tutar ve gözenekleri sıkılaştırır. 3 adet çileği ezin ve içine bir çay kaşığı bal katın. Bu karışımı cildinize sürün. Haftada bir yaparsanız cildiniz tazelenir ve genç kalır. Muz ise cildi besler. İki adet muzu ezin ve vazelin ile karıştırın. Cildinize sürün. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Muz cildi nemlendirir ve canlandırır.

Karma bir cildiniz varsa elma püresinden yararlanabilirsiniz. Elmayı haşlayın ve ezin. İçine bir çay kaşığı bal ve yoğurt ekleyin, cildinizde 20 dakika bekletin.

kivi maskesi

kivi maskesi

Bu karışım ile cilt kırışıklıklarınız yok olur ve cildiniz daha pürüzsüz hale gelir. Portakal ve limon ise gözenekleri sıkılaştırır. Bir adet portakal ya da limon suyu içine yarım çay bardağı süzme yoğurt katın ve cildinize sürün.

Üzüm ise karma cilt sorunlarını tedavi eder. Yorgun ciltleri de canlandırır. Bir miktar bal ile karıştırırsanız, cildinizi beslersiniz. Kuru ciltler ise mutlaka avokadodan yararlanmalı. Avokadoyu ezin ve içine iki kaşık nemlendirici krem ekleyip, cilt ve boynunuza sürün. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz. Salatalık cildi sıkılaştırır ve nem dengesi sağlar. Salatalığı ezin ve içine bir kaşık vazelin katın, cildinizde bekletin. Cildi kısa sürede nemlendirir.

Yanıtla