İp Askı 

İp askı yöntemi daha genç görünmek amacı ile tercih edilen yöntemler arasındadır. Zaman içerisinde ciltte oluşan yıpratıcı etkiden kurtulmak isteyenler bir askı yönteminden yararlanabilir. Halk arasında Fransız askı yöntemi olarak da bilinen bu işlem hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabiliyor.

Cilt her geçen gün yerçekimine yenik düşer. Bu nedenle ciltte sarkma gevşeme ve derin kırışıklıklar oluşabiliyor. Özellikle belli bir yaştan sonra bu etki daha net bir şekilde gözlemlenebilir. Bu noktada ameliyatsız yüz germe işlemi devreye girer. İp askı yöntemi ciltte askılama işlemi olan Fransız askı tekniğidir. Biyolojik açıdan insan vücudu ile uyumlu olan iplerle gerçekleştirilir.

İp Askı Yönteminin Yan Etkisi Var Mıdır?

İp askı yönteminin çok hafif yan etkileri görülebiliyor. Bu yer etkiler kişiye çok fazla rahatsızlık vermiyor. İşlemi yapılmış olduğu bölgede çok hafif bir ödem morluk oluşması ip askı yönteminin yan etkileri arasında yer almakta. Cildin hassasiyetine bağlı olarak yan etkiler değişebilir. Git yönteminin göstermiş olduğu yan etkiler yalnızca birkaç gün sürüyor. Noktan uzun süreli bir yan etkisi söz konusu değildir.

ip askı

Dolayısıyla bu konuda ip askı yaptıracak olan kişilerin endişe etmesine gerek yoktur. İp askı işleminde hekimin öneri ve uyarılarına dikkat etmek son derece önemlidir. Bu sayede daha konforlu ve problemsiz bir iyileşme süreci yaşanır.

İp Askı Yöntemi Kalıcı Mı?

İp askı yönteminde kalıcılık süresi işlemci kullanılmış olan iplere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Genel olarak ip askı yönteminde 2 yıl kalıcılık süresi vardır. Bu sürenin sonunda yüz görünümü ip askı yapılmadan önceki haline geri dönebilir. İp askı yönteminin ciltteki yaşlanmayı durdurdu söylenemezdi noktan yerçekiminin etkisi ile beraber ciltte sarkmalar ve gevşeme ler devam eder.

Ayrıca zaman içerisinde ciltteki kırışıklık görünümü de artar. Bu işlem yalnızca daha genç görünümü sağlar. Günümüzde yaşlanma sürecini durduran veya ciltteki sarkmalara son veren bir işlem yoktur. https://tugbadindar.com/hizmetler/ip-aski sitesinden ip askı yöntemi ile ilgili bilgi alabilir ve güvenli hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

Yanıtla