Konut Arayışındaki Yeni Değişimler

Tüm konularda olduğu gibi emlak konut projeleri tercihinde de insanların aradıkları özellikler ve ihtiyaçları değişmeye devam ediyor. Değişimin yaşanması emlak piyasasındaki ticari beklentilere de ciddi bir şekilde yansıyor.

Toplu Taşıma Önceliği

Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde metro ve toplu taşıma ağı hızla geliştiği için orta ve lüks kategoride yer alan konutlarda ana yol ve bağlantılara yakınlık önemli bir kriter haline geldi. Yakın gelecekte ise bütün Avrupa’da da olduğu gibi toplumun ilk öncelikleri arasında toplu taşımaya yakın konutların yer alacağı görülüyor.

Balkonlar Geri Dönüyor

Yapılan yeni emlak konut projeleri içerisinde metrekare kazanımı için balkonlar görmezden geliniyordu. Eski balkonlu olan evlerin ise alanı kapattığı söyleniyordu. Ancak artık balkonlu konutlar ön plana çıkmış durumda.

liv-istanbul

Yürüme Mesafesinde Şehir Hayatına Karışabilmek

Büyük şehirlerde arsa problemleri sebebiyle sosyal tesisleri olan modern siteler sürekli şehir merkezlerine uzak konumlarda yapılıyor. Site içerisinde ihtiyacını karşılayabilecek imkana sahip olan kişiler zaman zaman şehir hayatına karışabilmek istiyor. Bu yüzden son yıllarda bu durum da büyük bir önem kazanmış durumda.

Amerikan Mutfak Trendi Bitiyor

Uzun bir dönem boyunca emlak pazarlamada kullanılan ve avantaj sayılan Amerikan mutfak, düşük metrekareli evlerde iyi bir çözüm sunuyordu. Fakat özellikle Türk aile yapısına pek uygun olmadığı zaman içerisinde anlaşıldı. Artık küçük metrekareye sahip olan evlerde bile ayrı bir mutfak olması avantaj sayılıyor.

Komşuluk Ön Planda

Hızlı bir şekilde büyümeye devam eden Ankara ve İstanbul gibi şehirlerde dostlarımız, ailemiz ve akrabalarımızdan hızlıca uzaklaşıyoruz. Trafik sorunu da ortaya çıkınca kötü gün dostlarına olan ihtiyacımız artıyor. İnsanlar artık komşuluk ilişkileri kurabilecekleri konutlarda yaşamak istiyorlar.

Emlak konut projeleri ve konut trendlerini takip edebilmek, konutların kira değerleri gibi farklı bilgileri alabilmek istiyorsanız https://gayrimenkulprojeleri.net/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yanıtla