İlişkiyi Zedeleyen Etkenler

Umutla başlayan ve sevginin gücü ile ilerleyen ilişkiler bir yerden sonra bitiyor bazı durumlarda. Her iki tarafında yapmış olduğu hata veya hatalardan kaynaklanan bu bitişler maalesef her zaman güzel bir şekilde olmuyor. Bazen büyük kavgalar ile bitiyor, bazen mahkemelerde bitiyor. Severek ayrılamıyor insanlar çoğu zaman. Peki neden bitiyor bu ilişkiler? Aşkın egemen olduğu, hayallerin ömrün yarısından çoğunu kapladığı bu ilişkiler nasıl bitiyor?

aşk

aşk

Birbirinizi Yıpratmayın

Her iki tarafında birbirine yaklaşımı çok önemli. Seviyorum dediğiniz partneriniz size olur olmadık zamanlarda hakaret ediyorsa ya da bunu siz ona yapıyorsanız sizce yaşadığınız şeyin adı gerçekten de aşk mıdır? Kendinizi kandırmayın. Bir ilişkide haddinden fazla eleştiri, hakaret ve kavga varsa o ilişki çoktan bitmiştir.

ilişki

ilişki

Sizin düşlerinizde başka bir profil olabilir. Ama eğer karşı tarafla bir ilişki yaşama noktasına geldiyseniz unutmayın ki onu sevdiğinizdendir. Karşı tarafı değiştirmeye kalkmayın. O bir bireydir. Başlı başına bir karakterdir. Sizin istediğiniz şeyler onunda istediği şey olsaydı zaten değişirdi. Bu noktada eğer partnerinizi seviyorsanız gereksiz maceralara girmeyin. Her durumdan bir tartışma ya da kıskançlık malzemesi çıkarmayın. Her zaman detaycı olmayın. Gereksiz detaylar saçma sapan tartışmalar doğurabilir. Unutmayın ki tartışma her zaman ilişkiyi yıpratır. Ortada bir sorun varsa çözmeden konuyu kapatmayın. Çünkü bu sorun siz nereye giderseniz sizinle birlikte gelecektir.

Yanıtla