Karadenizin Parlayan Yıldızı Batum’u Görmeye Ne Dersiniz?

Ülkemizde son dönemlerde doğu ve kuzey yerlerde yer alan ülkelere ciddi oranda turist akını olmaktadır. Son dönemlerde en sık ziyaretin yapıldığı ülkelerden biriside SSBC’den ayrılan Gürcistan olmuştur. Gürcistan’ın tatil kenti olan Batum, insanların ziyaret ettiği ilk yer olup, yemyeşil ormanların süslediği bir dağdır.

batum

batum

Mavi denizin ve yemyeşil ormanların yer aldığı bu kentin en büyük özelliği her dönem gelişmekte olmasıdır. Batum yapı olarak ilginç yapıların merkezidir. 35 kilometre uzunluğunda sahil şeriti bulunan ülkeye özellikle yaz dönemlerde binlerce turist geliyor. Ucuz ve kaliteli imkanın yer aldığı Batum, ülkemizden de birçok turisti ağırlıyor.

Batum’da Görülmesi Gereken Yerler

Batum, beklentilerin çok üzerinde bir yer olup, gündüzü ve gecesi ile bambaşka bir şehirdir. Batum’un en büyük özelliği geceleri gündüzlerinden daha hareketlidir. Batum’un meydanı olan Avrupa meydanı birçok sembolik heykelleri barındırıyor. Tarihi mimarinin yer aldığı kent, yeşilin olağan üstü hallerini görebilirsiniz. Birbirinden güzel şelalerin yer aldığı kent, yaz aylarında birçok ilgi görüyor.Doğal zenginlikler ülkenin yüzde 10’unu  kapsıyor. Batum’a gittiğinizde mutlak olarak teleferiğe binmelisiniz.

batum gezisi

batum gezisi

Batum’un en güzel yerlerini kuşbakışı olarak görme imkanına sahip olacaksınız. Piasa meydanı da Batum’a gelenlerin görmesi gereken önemli mekanlardan birisi olup, keyifli kafeteryaların bulunduğu yerdir. Son yıllarda parlayan turizm cenneti olan Batum aynı zamanda uygun fiyat otellerin yer aldığı bir ülkedir. Batum, son dönemlerde Karadeniz’in yükselen yıldızı konumundadır.

Yanıtla