Çelik Yassı Siyah Sac Modelleri

Siyah sac modelleri, döküm işlemleriyle üretilen dikdörtgen kesitli yarı ürünün belirli bir sıcaklığa kadar ısıtılarak hadde işleminin uygulanmasıyla üretilmektedir. Yassı çelik ürünler arasında yer alan siyah sac modelleri üretildikten sonra rulo haline de çevrilebilmektedir.

Siyah sac üretiminde yer alan çelikler yeniden kristalleşme sıcaklığının üstünde olduğundan dolayı kolayca şekil alabilmektedir. Bu sebeple, bu aşamada çeliğin daha büyük boyutlarda üretilmesi de söz konusu olacaktır. Ürünler genellikle işlem sırasında herhangi bir gecikme olmadan üretilebildiği için normal sac modellerine göre daha ucuz olabilmektedir. Sac soğuduğu zaman hafifçe büzüldüğünden dolayı boyutunu ve şeklini kontrol edebilmek standart saclara göre biraz daha zor olabilmektedir.

Siyah Saclar Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

Yeni nesil teknolojiler ile elde edilen siyah sac modelleri uzun yıllar boyunca kullanılabilecek özel ürünler arasında yer almaktadır. Her biri dünya kalite standartlarında üretilen siyah sac modelleri geniş kullanım alanlarıyla da dikkat çekmektedir.

Siyah saclar, demiryolu raylarında, iş makinelerinin imalatında, çelik kasa üretiminde, gemi ve tersanelerde kullanılabilmektedir. Siyah sac modelleri kesin şekil ve toleransın gerekli olmadığı durumlarda da yaygın bir şekilde kullanılabilmektedir. Siyah saclar kaynaklanabilir çelik oldukları için inşaat makinelerinin ve iş makinelerinin imalatında kullanılmaktadır.

Siyah sac kullanım alanları aynı zamanda büro malzemelerinde de yer almaktadır. İmalat ürünlerinde yer alan siyah saclar görünen ya da görünmeyen malzeme olarak kullanılabiliyor. Büro malzeme imalatlarının yanı sıra birçok ürün üretimlerinde yer verilebilen siyah sac otomotiv sektörü içinde önemli olan parçalar arasında yer almaktadır.

Siyah sac ölçüleri ürünlerin türüne göre ve kişilerin isteklerine göre de belirlenebilmektedir. DKC sac ağırlıkları da aynı şekilde seçilecek olan ürünün modeline göre farklılık gösterebilmektedir. Dayanıklılık özelliği ve işlevsel özellikleriyle dikkat çeken siyah saclar yüksek mukavemet derecelerine göre genel inşa levhalarında da yer alabilmektedir.

Siyah Sacların Özellikleri Nelerdir?

Döküm işlemi ile üretimi gerçekleştirilen siyah sac ürünlerinin mukavemeti oldukça yüksektir. Kolay şekil alma özelliği ile bilinen siyah saclar bu özelliği sebebi ile de farklı alanlarda kullanımına yer açılan özel bir seçim olmaktadır. Kolay şekil alma özelliğinin yanı sıra kolaylıkla kaynak olması ve işleme yer verilmesi de ürünün sunduğu avantajlı yanlar arasında yer alıyor.

Genellikle standart ölçülere göre hazırlanarak sunulan siyah sacların alım işleminde ihtiyacınıza uygun olan ölçüleri belirleyerek satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra dilerseniz sizin ihtiyacınıza uygun olan ölçü seçimlerine göre de üretim talebinde bulunmanız mümkün.

Büro malzemelerinden demiryolu ve gemi tersanelerine kadar uzun bir kullanım alanına sahip olan siyah sac kullanım özellikleri ve avantajları ile inşa alanlarında da sıklıkla tercih edilen üründür.

Siyah Sacların Kullanım Avantajları Nelerdir?

Farklı kullanım alanlarına sahip olması sebebi ile oldukça fazla üretime sahip olan siyah saclar bu denli çok kullanılmasında ise ürün özellikleri baz alınır. Ürünün sunduğu kullanım özellikleri aynı zamanda avantaj olarak da geri döner. Demir Çelik sektöründe önemli parça olarak yer alan ürün kullanımı birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. İmalatlardan avantaj sağlayan siyah sac ayrıca tadilat ve tamirat işlemleri içinde kullanımına yer açılan ürün grupları arasında yer alıyor. Otomotiv sektöründen büro malzemelerine kadar geniş bir listede kullanılan siyah sac hem üretimde hem de üründe kullanılan özel bir parça olma özelliği ile de avantaj sunuyor.

Siyah sac ürünlerinin kolay şekil alması sebebi ile rahat bir işlem sağlaması avantaj yaratırken aynı zamanda kolay şekil alabilmesi mukavemeti açısından olumsuzluk yaratmaz. Ürünün mukavemeti de son derece yüksektir.

Kolaylıkla kaynak yapılması sayesinde birçok alanda hızlı işlem yapılarak tamirat, tadilat ya da imalatların yapılmasına da olanak sunar.

Depo alanlarında az yer kaplayan ürün farklı standart ölçülere göre üretilmektedir. Ürün üretiminde yer alan standart ölçü kriterlerinin yanı sıra dilerseniz ihtiyacınız olan ölçülere göre de sipariş vererek ürüne sahip olmanın avantajını elde edebilirsiniz.

Siyah Saç Alımında Neye Dikkat Edilmeli?

Siyah sac birçok farklı alan kullanım avantajı sağlaması sebebi ile üretiminde en çok yer verilen üründür. Demir Çelik Sektörü içinde önemli bir değere sahip olan siyah saç alım işleminizde ise ileri teknoloji kullanımına yer vererek konusunda uzman üretici firma tercihine yer açmanız önerilir.

Gemi yapımına uygun mukavemete de sahip olan siyah sacları seçebileceğiniz güvenilir bir marka arıyorsanız Karaca Metal’i tercih edebilirsiniz. Dünya kalite standartlarında üretim yapan Karaca Metal ürünleri arasında her kişinin bütçesine uygun olabilecek modeller yer almaktadır.

Sizler de siyah saclara ihtiyaç duyuyorsanız Karaca Metal’in ürün çeşitlerine https://www.karacametal.com/siyah-sac-fiyatlari adresi üzerinden erişebilirsiniz. Farklı kullanım alanlarına sahip olan ve farklı teknik özelliklere sahip olan ürünler ile ilgili teknik detaylı bilgi almak isterseniz Karaca Metal ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yanıtla