Dünyanın En Renkli 5 Yeri

Kimi insanlar rengarenktir. Ne yapsanız da, hangi yaşta olurlarsa olsun onları bu özelliklerinden vazgeçiremezsiniz.

Her dem coşkulu, hayat enerjili olan bu insanlarda asla siyah gibi koyu renkleri çok fazla göremezsiniz. Gittikleri yerlerde kendileri gibi rengarenktir. Biz de bu yazıda dünyanın en renkli 10 yerinden bahsedeceğiz.  Yaşam enerjinizi yükselteceğini garanti ederek.

  • Fas: Bu ülkeye gitmek için çok neden var ama mavisi ile ünlü bir ülke Fas. as’ın kuzeyinde, Rif dağlarının yamacında yer alan Chefchouen (Şafşavan) yani nam-ı diğer Mavi Şehir çok ünlü ve çok ilginç de bir öyküsü var.
fas

fas

  • Fransa: Bu ülke deyince akla gelen renk kırmızı değil. Mor. Zira lavanta tarlaları ile göz kamaştıran bir Provence kenti var ki, ölmeden önce mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.
  • Rusya: Elbette kızıl deyince akla gelen ilk yer burası an renkli binaları, belli anlarda kızıla bürünen sarayı ve kentin kırmızı ve tonlarına çalan binaları size bir kızıl cümbüşü yaşatıyor.
  • Japonya: Pek çok nedenle bu ülkeye gidilebilir ama özellikle geceleri neon ışıklarının cümbüşü size harika görüntüler yaratacak ve emsalsiz bir deneyim yaşayacaksınız.
  • İtalya: Sadece pizza değil, sadece makarna değil, İtalya’nın batı kıyısında yer alan ve 5 toprak anlamına gelen, CinqueTerre beş adet rengarenk balıkçı yerleşkesinden oluşuyor ve ortaya çıkan görüntü inanılmaz.

Yanıtla