Hong Kong’u Gezmeye Ne Dersiniz

Bir yılın insan vücudundan biriktirdiği fiziksel ve psikolojik yorgunluktan kurtulmak için yapmanız gereken farklı ve içinizi huzurla dolduracak bir tatil yapmaktır. Geçmiş dönemlerde birçok kişinin tatil bölgesi için tercihi Akdeniz sahillerindeki kentler olurken, buraya harcanan para ile yurt dışından daha iyi şartlarda tatil yapma imkanı insanların tatil düşüncelerini sınırlarını dışına çıkarmaya neden olmuştur.

hong kong

hong kong

Yurt dışında farklı yerler ve insanlar tanımak isteyen insanların tatil tercihleri Uzak Doğu’nun en sıra dışı ülkesi Hong Kong olmuştur. Hong Kong tatilinizde gezmeden dönmemeniz gerek yerler vardır. Uzak doğu ülkeleri arasında en çok turist çeken bölge olan Hong Kong,  Güney Çin denize kıyıdır. Gökdelenlerin manzara olarak yer aldığı sahil kenarı günün her saati turistlerin akına uğrayan bir bölgedir.

Ocean Parkı Gezmeden Gelmeyin

Ticaret ve turizmin merkezi olan Hong Kong yıllık 7 milyon turiste ev sahipliği yapılıyor. Hong Kong ziyaretinden gezilmesi gereken Ocean Park gezilmeden dönülmemesi gereken eğlence parkıdır. Adeta kocaman bir şehir olan bu parkta hediyelik eşyalar satılıyor. Panda ayıların yanı sıra birçok hayvanı görebileceğiniz parka bir gününüzü ayırmalısınız.

hong kong nerede

hong kong nerede

Hong Kong’un kalbi olan Kraliçeler caddesini mutlak olarak ziyaret etmelisiniz. Ünlü markaların yer aldığı caddede sorunsuz ve keyifli bir geçiş yapmaktalar. Hong Kong’un geleneksel lezzetlerinden tatmak istiyorsanız ara sokaklarını mutlak olarak ziyaret etmelisiniz. Herkes sokaklarda yemek yemeyi ve alışveriş yapmayı tercih ediyorlar.

Yanıtla