Dikili Tip Panonun Görevi

Elektrik günümüzün olmazsa olmazlarından bir tanesidir. Elektrikler anlık veya saatlik olarak kesildiğinde evde veya iş yerinde durumumuzu düşünün. Bu denli önemli olan elektrik, üretim yerinden kullanıcıya gelene kadar bir takım işlemlerden geçer, bir yerlerde kontrol maksadıyla depolanır. Elektrik panoları, üretilen enerjinin dağıtım yerine ulaştırıldıktan onun kontrollü bir şekilde kullanıcıya ulaşmasını sağlayan araçlardır. Elektrik panosunun birkaç çeşidi bulunsa da bu yazımızda dikili tip pano üzerinde duracağız.

Elektrik, günümüzde her yerde kullanılmaktadır. Evde, iş yerlerinde, avmlerde ve geriye kalan aklınıza gelebilecek pek çok yerde kullanılmaktadır. İşte buralarda aynı zamanda elektrik panosu da kullanılır. Böylelikle o elektrik miktarının kontrolü, güvenliği ve sayım işlemleri yapılabilmektedir. Tabi ki, bu panolar kullanıldığı yerlere göre farklılık göstermektedir. Mesela bir fabrikada kullanılan pano ile evde kullanılan pano aynı değildir.

Dikili Tip Panolar

Bu panoların teknik özellikleri şu şekildedir. Dikili tip pano yan ve arka kapakları 1,2 mm, diğer yerleri ise 1,5 mm galvaniz çelik levhadan oluşmuştur. Boya yüzeyi olarak epoksi ve polyester boya kullanılan bu tür pano kapılarının özelliği ise menteşeli ve kollu İspanyol kilit sisteminde sahip olması olarak gösterilebilmektedir. Bunun dışında genel olarak iç mekân kullanımı için tasarlanmış olsalar da bazı zamanlarda kullanım amaçlarının dışarısında idare edebilecekleri yerlerde de kullanılmaktadır. Yükseklik ve diğer bilgiler için iletişime geçilmesi en doğrusu olacaktır.

Ponis Pano olarak değerli müşterilerimizin tüm elektriksel ihtiyaçlarını karşıladığımız gibi dikili tip pano ihtiyaçlarını da karşılamaktayız. Yılların vermiş olduğu bilgi ve birikimle elektrik gibi güvenliğin hat safhada olduğu bir işte sizlere yardımcı olmaktayız. Hizmet ve ürünlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi https://www.ponismetal.com.tr/dikili-tip-elektrik-panolari adresinden edinebilirsiniz.

 

1 Yanıt to “Dikili Tip Panonun Görevi”
  1. Furkan Aydın 24 Haziran 2021

Yanıtla