Dudaklar Nasıl Daha Dolgun Görünür?

Dudak Nedir?

Yüzümüzün en dikkat çeken organlarından olan dudak, kaslardan oluşan bir organdır.

Dudak Çeşitleri

İnce ve kakın olmak üzere iki farklı kalıplara ayırabileceğimiz dudak türleri vardır. İnce dudakların yapısı genelde parlaktır ve nemlidir. Kalın dudaklar genel olarak kuru ve ten rengine sahiptir.

dudak

Dudak Nasıl Dolgun Hale Gelir?

Özellikle son zamanlarda çok moda haline gelen kalın dudak, ince dudakların bir adım ötesindedir. Evde kendi imkanlarınızda kalın dudak yaratmak eldedir. Çeşitli dolgunlaştırıcı rujlar ile kalın dudaklar elde edebilirsiniz. Buna yardımcı olarak dudak kaldırma denilen ürünler yardımı ile de geçici kalın dudaklar yaratabilirsiniz.

Makyaj ile Dudak Dolgunlaşması Mümkün Mü?

Gün geçtikçe ilerleyen teknoloji ile beraber makyaj sektöründe de ilerlemeler aynı hızda devam etmektedir. Fakat bunun için pahalı ürünlere ihtiyacınız yok. Sahip olmanız gereken şeyler; dudak kalemi ve rujdur.

Dudak kalemi ile dudağınız kenarındaki ince beyaz çizginin üzerinden çizgi şeklinde bir çerçeve yapmanız gerekecektir. Ardından yapmış olduğunuz çizginin içerisini ruj ile renklendirmeniz, dikkati hem dudağınıza çekecek hem de kalın ve dolgun bir dudak görünümüne kavuşmanızı sağlayacaktır.
Dudak kalemi ile çekilen bu çerçeve sayesinde ruj sürerken oluşan taşmalar önlenir aynı zamanda da dudağınız kalıbından iki tık daha büyük ve dolgun görünüme kavuşur.

Diş Fırçası Yöntemi

Ağız temizliğinde kullandığımız diş fırçası, dudak dolgunlaştırmada son yıllarda moda haline gelmiştir. Her makyajdan önce iki dakika kadar, diş fırçası yardımı ile dudaklarınızı sağ ve sola hafif fırçalama yöntemi ile dolgunlaştırabilirsiniz. Bu hareket, dudak kaslarınızı harekete geçirir, kan dolaşımını hızlandırır ve dudak üzerinde kısa süreli bir dolgunluk etkisi yaratır. Aynı zamanda da dudaklarınıza şeftali tonlarında renk katar.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Herhangi bir profesyonel destek almak istemiyor ve evde kendiniz dudak dolgunlaştırmak istiyorsanız birtakım hususlara dikkat etmenizde yarar var. Diş fırçası ile dolgunluk kazandıracaksınız, cilt yapınızı iyi bilmeniz gerekmektedir. Hassas bir cildiniz var ise yapılan bu işlem dudaklarınız tahriş olmasına sebebiyet doğurabilir. Bunun sonucunda dudaklarınızda yaralar çıkar. Cilt yapınızın hassas olup olmadığını anlayabilmek için bu uygulamayı öncelikle bileğinizde deneyin. Eğer kaşınma ya da deri dökülmesi ile karşılaşırsanız dudaklarınıza bu yöntemi uygulamayın. İsterseniz detaylı bir şekilde yardım almak için doktora başvurabilirsiniz.

Dolgunlaştırıcı aparatlardan faydalanacaksınız bunun süresini iyi ayarlamalısınız. Çok fazla etki etsin düşüncesi ile olması gerekenden daha uzun süreli tutarsanız dudaklarınız çok fazla şişecek ve tahriş olacaktır. Bu da cildiniz üzerine hastalıklı bir görünüm sağlamanıza sebebiyet doğurabilir.

Dolgunlaştıran krem ya da ruj kullanacaksanız içerisindeki maddeleri öncelikle okumalısınız. İçerisinde bulunan bileşen maddeler alerji yapabilir. Bunu anlayabilmek için, bileğinizde küçük bir alanda deneme yapabilirsiniz. Eğer aşırı ısınma, kaşıntı, deri dökülmesi hissederseniz acilen bırakmanız ve doktordan destek almanız gerekir.

Yanıtla