Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Sağlıklı dişler ve bembeyaz bir gülümsemeye sahip olmak sanıldığı kadar zor değildir. Gün içinde tüketilen birçok yiyecek ve içecek dişlerde sararmalara neden olabiliyor. Sararmanın giderilmesi ve daha sağlıklı dişlere sahip olanak için aşağıda yer alan doğal yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Karbonat Kürü

Karbonat kürü için karbonat az su ile ya da zeytinyağı ile ıslatılarak diş fırçası yardımı ile dişlerin fırçalanma işlemidir. Dişlerin beyazlanasına etki eden bu seçimi aynı zamanda doğal bir tercih olarak yer alıyor.

Karbonat, sirke ve Tuz Kürü

Diş beyazlatma ve bakteri ölümleri için karbonat, sirke ve tuz üçlüsüne yer açabilirsiniz. Dişlerde istenen beyazlığın elde edilmesini sağlayan bu uygulama aynı zamanda diş ve diş etlerinin bakterilerden arınmasına da destek olur. Bunun yanı sıra diş çürümelerine de engel olacaktır. Karbonat, sirke ve tuz karışımı diş fırçası yardımı ile uygulanarak bol su ile durulanır.

Gliserin

Gliserin hem diş beyazlatma hem de bakterilerin yok olmasına destek oluyor. Diş fırçanıza birkaç damla diş fırçasına damlatılarak uygulanır ve sonrasında da bol su ile durulama yapmanız önerilir.

Çilek

Çilek dişlerin beyazlatılması işleminde etkili olan bir meyvedir. Bir adet çilek ezilir ve sonrasında diş fırçası yardımı ile dişler fırçalanır. Fırçalama sonrasında bol su ile durulama işlemi yapılarak çilek artıklarının dişlerden uzaklaştırılması tavsiye edilir.

Yanıtla