Zamansız Trend Makrame ile 5 Muhteşem Dekorasyon Fikri

Çoğu kişi, makrame işlerini 1970’lerin yani her şeyin bohemian olduğu zamanda tanıdı, fakat popülaritesi 13. yüzyıl Arap dokumacılarına kadar dayanır. O küçük, düğümlü tasarımlar şimdi tekrar geri döndü ve belki de yenilikçi zanaatkârlar ve yapımcılar sayesinde her zamankinden daha da iyi. Dekorasyon trendleri, boho detaylarına ve eklektik tasarıma kayarken, makrame ile sizde evinizde harikalar yaratabilirsiniz.

Makrame örgüler, nispeten kolaydır ve internet üzerinde pek çok öğretici bilgi bulabilirsiniz. İşte, başlamanız için bazı ilham kaynakları:

makrome

makrome

Saksı Askıları

Bir saksı askısından daha klasik makrame olamaz. Bitkilerin yeşil yaprakları trend alanlarını, makrame askılarını, ince, bükülmüş detaylarla kuşatır.

Masa ve Sehpa Örtüsü

Rahat ama stil sahibi bir dekor için yemek odası masanızda veya vintage sehpanız üzerinde şık bir makrame, bohodan moderne kadar geniş bir yelpazede örneklerle sunulabilir.

Kapı Perdeleri

Herhangi bir iç kapıya şık ve akıcı bir makrome perdesi takın. Demode boncuk perdeler yerine estetik bir tarz olan makrome perdeler, dekorasyonunuzu bir anda çarpıcı hale getirecektir.

saksı koymak

saksı koymak

Desenli Tabureler

Makrame, sağlam ipler kullanılırsa oturmak için bir sandalyeye ya da tabureye dekoratif bir vurgu olarak güzel bir katkı sağlar.

Makrame Hamak

Bir hamak için dışarıda olmanız gerekmez, evinizde de bu konforu yaşayabilirsiniz. Üstelik çok şık makrame bir hamak, evinizin bir köşesinde okuma ya da dinlenme gibi keyifleriniz için hem işlevsel hem de şık bir dekor olacaktır.

Yanıtla