Uçak Korkusunu Yenmenin Yöntemleri

Son zamanlarda Birçok insanda ortaya çıkan görülen korkulardan bir tanesi de kuşkusuz ki uçak korkusu. Fobiler listesinde en başta uçak korkusu yer almaya başladı. Özellikle belli bir yaştan sonra insanlar uçağa binme korkusu yaşıyorlar. İstatistiklere göre dört kişiden birinde gözleniyor. Eğer böyle bir korku yaşayan biri iseniz ya da tanıdığınız varsa onun yaşam kalitesini oldukça düşürdüğünü söyleyebiliriz. Bu yazımızda uçak korkusunu yenmenin yöntemlerinden söz ettik.

Uçak Korkusu Problemi

Uçak Korkusu Problemi

Uçak Korkusuna Hayır

Eğer uçak korkunuzu yenmek istiyorsanız korkunuz duyusunu yüzleşmelisiniz. Hava boşlukları sizi biraz tedirgin edebilir. Ama bunların çok normal olaylar olduğunu bilmelisiniz. Bu durumda uçağı inişli çıkışlı bir yolda yürüyen bir arabaya benzetebilirsiniz. Ayrıca bilinmelidir ki uçaklar en sağlam kuvvetli ve güvenilir ulaşım araçlarından bir tanesidir Uçaklar bir araba kadar sıradan bir lafı da haline geldi.

Her gün milyonlarca yolcunun uçak ile bir yerden bir yere gittiğinin bilincinde olun. Olumlu düşünün. İstemsiz kasılmalar nasıl oluyorsa kendinizi kontrol altına alıp gevşemeye çalışan vücudumuzun patronu sizsiniz, unutmayın. Rahatlama egzersizleri de uygulayabilirsiniz. Eğer gelirseniz derin bir nefes alın ve onu yavaş yavaş bırakın. Oldukça basit ama basit olduğu kadar etkili bir yöntemdir.

Yanıtla