Sıra Dışı Banyo Dekorasyonları

Dekorasyon deyince aklımıza hep odalar, balkonlar, bahçeler ve teraslar gelse de aslında evin en önemli bölümlerinden birisi de hiç şüphe yok ki banyolardır.

Banyolar aslında sağlığımız için de son derece önemli olan, hijyenine dikkat edilmesi de önem taşıyan ev bölümleridir.

Öyle oteller ve evler görürüz ki banyosuna âşık oluruz, siz de şartlar ne olursa olsun sıra dışı bir banyo istiyorsanız gelin önerilerimize göz atın. Tabi bu önerilerden bazıları ev kendinize ait ise yapabileceğiniz ama bazıları kiracı bile olsanız yapabileceğiniz küçük basit şeyler ve hepsi denenmiş, onaylanmış örnekler.

banyo

banyo

Bunları Deneyin

Kim istemez geniş bir banyosu olsun ama yoksa da sorun değil. Küçük banyolar için kurtarıcı olanlar duvarlar. Duvarlardan en verimli bir biçimde yararlanmak ise tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış durumda. Birkaç küçük örnek vermek gerekirse duvarların üst kısmına havlupanlar takabilirsiniz.

Bunun yanında kirlileri koymak için eskimiş giysilerinizden rengarenk ceplerden oluşan bir torba dikerek, diktirerek duvarlarınızda hem bir hoşluk yaratabilir hem de yerden kazanabilirsiniz.

banyo dekoru

banyo dekoru

Eğer banyonuz çok karanlık ise elbette banyonuzu aydınlık hale getiremezsiniz ama özel bir aydınlatma sistemi kurabilir açık renkli fayanslar kullanabilirsiniz.

Banyonuz ile yatak odanız yakın ise hatta yan yana ise arayı açtırarak cam koyabilir ve araya jaluzi yerleştirebilirsiniz böylesi çok daha romantik bir ortam yaratacaktır tabi evde çocuk yok ve/veya ikinci bir banyo varsa.

Geniş aynalar ile banyonuza hacim kazandırabilir, ahşap tasarım ve fayanslar ile son derece sıra dışı banyolar elde edebilirsiniz.

Yanıtla