Saç Boyatmadan Önce Nelere Dikkat Etmeli?

Kadın ve erkekler günlük hayat içinde saç boyatmaya sıklıkla yer veriyorlar. Kimi zamanda beyazlayan saçları kapatmak kimi zaman ise farklı bir havanın yakalanması için renk değişimine yer açılıyor. Saç boyatma işlemi aslında saç tellerine zarar veren bir seçimdir. Bu seçim içinde yer alan açıcı kullanımı ise oldukça zararlıdır. Bu sebep ile boya ya da açıcı kullanımına yer vermenden evvel saçlarınızın mutlaka güçlenmesi gerekir.

sağlıklı saç

Saçlarınıza Bakım Yapın

Saçlarınıza bakım yapmanız boya işlemi öncesinde oldukça önemlidir. Boya ya da açıcı kullanımına yer vermenden önce saç tipinize uygun olan bakım uygulamalarına yer açarak saç tellerinizin güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra boya ya da açıcı kullanımı sonrasında da bakımlara yer vermeniz alınan zararın en aza indirilmesi ve onarım açısından da önemlidir.

Beslenmenize Dikkat Edin

Saçlar sadece dışardan beslenmez. Aynı zamanda alınan vitaminler ve minerallerde saç tellerinin ve köklerinin güçlenmesine destek olur. Vücudunuzda eksik olan mineral ya da vitamin eksikliği ise mat ve solgun görünümlü saçlara sebep olurken aynı zamanda gücünü yitirmesine etki ederken uzamasına da engel olur. Bu sebep ile öncelikle bedeninizde eksiklik olup olmadığını belirlemek için hekime danışmanız ve tahlil yaptırmanız da önemlidir. Bunun yanı sıra su tüketiminizi artırmanız ve sağlıklı besinlere yer açmanızda saçlarınızın istediğiniz forma kavuşmasını da sağlayacaktır.

Yanıtla