Patates Bitki Beslenme

Patatesler günümüzde oldukça ilgi gören besin kaynakları olarak karşımıza çıkmaktadır. Patates özellikle lezzeti bakımından ilgi çeken bir besin kaynağı olduğundan oldukça fazla tüketilmektedir. Çocukların ve olgun bireylerin hayatları boyunca kahvaltıda vazgeçilmezi olan bu ürün esin değerleri bakımından da etkisini göstermektedir. Patateslerin üretimi sağlamak isteyenler en verimli sonuçları almak için gerekli araştırmalara koyulmaktadır. Sizlerin de bu tarz düşünleri bulunuyorsa gerekli araştırmaları sağlayarak en verimli sonuçlara ulaşabilirsiniz. Sizlere önereceğim program ile gerekli sonuçlara ulaşma şansınız bulunacaktır. Gerekli program hakkında ekleme ve çıkartma şansınız olacaktır.

Yağmurlama Besleme Programı

İlk olarak tohum ıslatma ile başlayacağınız besleme programına 5L ile birlikte 500 cc Rodgrover hazırlayarak 1 ton kadar patates tohumuna ilave edebiliriz. Bu tohumlar 2 saat bekletildikten sonra ekimlerine başlanmaktadır. Daha sonra bitkinin gelişimi ile birlikte toprak yüzeyine filizlendikçe şu işlemleri;

Agronom MAXOR D 4.4.4  – 3L

Agronom ROOT-EX – 1L

Water pH REGULATOR – 1L

sağlıyoruz. İlerleyen işlemlerle birlikte boğaz doldurma dönemi geldiğinde ise şu işlemler;

Agronom MAX 111 – 5L

Agronom MAXOR D 4.4.4  – 3L

gerçekleştiriliyor. Daha sonrasında yapacağımız işlem;

Agronom SUREX – 500cc olarak karşımıza çıkıyor. 5. Adımda yapacağımız işlem;

Agronom 10.30.20 – 2,5Kg

Agronom COMBI-II – 300g

Agronom ALGINEX – 2L

  1. adımda yapacağımız işlem;

Agronom SUREX – 500cc

  1. adımda yapacağımız işlem;

Agronom BORZIN 910 -2,5 Kg

Agronom 20.20.20 2,5 Kg

Agronom FLAMIN – 2L

Water pH REGULATOR – 1L

8.adımda yapacağımız işlem;

Agronom MAXOR D 4.4.4 – 3L

Agronom 10.5.40 – 4Kg

Agronom CALCIUM – 3L

Agronom ROOT-EX – 1L

9.adımda yapacağımız işlem;

Agronom SUREX – 500cc

  1. adımda yapacağımız işlem;

Agronom 10.5.40 – 4Kg

Agronom ÇİNKO-30 – 3L

Agronom MAGNEZYUM – 1L

Agronom ROOT-EX – 1L

Water pH REGULATOR – 1L

olarak yapılmaktadır.

Patates Bitki Besleme Programı Kesin Sonuç Verir Mi?

Verilen tavsiyeler kesinlikle tarafımızca sizlere sunulan önerilerdir. Denenmiş ve verimli sonuçlar alınmıştır. Sizlerin besleme yapacağınız alanı göz önünde bulundurmanız gerekir. Kesinlikle bir uzmanda yardım alarak gerekli önlemleri almanız gerekir. Bir insan nasıl ihtiyaçlarını aldığı takdirde sağlıklı büyüyecekse bu besinlerde aynı şekilde gelişim göstermektedir. Bu besinlerin ne istediklerini en iyi uzmanları bilmektedir. Sizlerde uzmanlara danışarak en doğru bilgileri alabilirsiniz. https://www.ufuktarim.com/besleme-programlari/patates sitesi üzerinde gerekli bilgilere en doğru şekilde ulaşabilirsiniz. Aklınızda hiçbir soru işareti kalmayacak ve en verimli sonuçları alacaksınız. Gerekli tavsiyelere ulaşmak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Yanıtla