Evde Doğal Kaş Boyası Yapımı

Korona virüs salgını sebebi ile evde kalının şu dönem içinde kaş bakımınızı yapmak için doğal kaş boyasından yararlanabilirsiniz. Kolaylıkla hazırlayabileceğiniz doğal kaş boyası ile kaşlarınız istediğiniz gibi renk alacaktır. Uygulama için ihtiyaç duyduğunuz malzemeler aşağıdaki liste de yer almaktadır. Sizde bu malzemeler ile doğal kaş boyanızı hazırlayarak aynı zamanda bakım yapmanın da avantajını elde edebilirsiniz.

pürüzsüz cilt

Doğal Kaş Boyası İçin Gereken Malzemeler

  • Kahve telvesi ve kahve telvesi ile aynı oranda kakao
  • Bir çay kaşığı aloe vera jel
  • Birkaç kaşığı Hindistan cevizi
  • Bir çay kaşığı bal

Eğer kaşınıza aynı zamanda bakım yaparak daha gür olmasını arzu ediyorsanız badem yağıda kullanabilirsiniz.

Yukarıda sayılan tüm malzemeler homojen bir kıvam elde edilene kadar karıştırılır. Kaş renginiz açık ise daha az kahve telvesi kullanabilirsiniz.

Doğal Kaş Boyası Uygulaması Nasıl Yapılır?

Doğal kaş boyasını hazırlamanın sonrasında kaşlarınıza kulak çubuğu ya da ince bir fırça ile uygulayabilirsiniz. Kaş şekliniz ile aynı oranda yapacağınız uygulama da kaşınıza bakım da yapmanın avantajına sahip olmanız mümkün olacaktır.

Son derece etkili olan doğal kaş boyası sayesinde kaşınızın rengi de istediğiniz ya da uygun gördüğünüz renk seçeneğine dönüşebilir. Uygulamayı yaptıktan sonra yarım saat kadar bekletmeniz önerilir. Sonrasında ise ıslak pamuk ile kaşınızı temizleyebilirsiniz. Sadece bakım isterseniz badem yağını kullanabilirsiniz.

Yanıtla