Çamaşırları Daha Hızlı Kurutmak Mümkün mü?

Kimi zaman çok acil olarak ihtiyacınız olan bir giysinizin kirli olduğunu son anda fark edebilir ya da aile içindekilerden birinin acil olarak kirli olan bir eşyasının acil olarak temizlenmesi için sizden ricada bulunabilir. Bu gibi durumlarda elbette kurutma makineleri kısa sürede çözüm sunan ürünlerdir. Fakat kurutma makineniz yok ise kumaş cinsine göre de çözümler üretmeniz mümkün.

Hızlı Kurutma Yolları

Az kirli olan çamaşırınızı kısa programda yıkadıktan sonra acil olarak kurutma işlemine yer vermek istiyorsanız bu işlem için fön makinesini, elektrikli fanlı sobaları ya da kalorifer peteklerini kullanabilirsiniz. Bunlar özellikle kış aylarında size destek olacak olan seçimlerdir. Bunun yanı sıra ütünüzün buharsız kısmını ayarlayarak da kurutma işlemini yapabilirsiniz. Bu işlemde mutlaka çamaşırı ters çevirmeniz önerilir.

İşlemleri yaparken hafif ve kuruması kolay olan çamaşırlar için bu yöntemler uygulanabilirken kot ya da kadife gibi kumaş türleri için bu uygulama biraz zorlu olabilir. Bu sebep ile çamaşır makinesinde sıkma işlemine iki kez yer açmanın yanı sıra çamaşırı ters çevirip sonrasında bir havluya sıkıca sararak sıkma işlemini de yapabilirsiniz. Havlu fazla nemi ve suyu alacaktır. Yaz ayları ise çamaşır kurutma işleminde esintili bir dış alana çamaşırın konulması ile beraber kısa sürede çözümün oluşmasını sağlar. Fakat bu aylarda da nemi yok olduktan sonra fön makinesinden yararlanabilirsiniz.

Yanıtla