İstediğiniz Hayatı Yaşamak için 5 Önemli Adım

Her hayat benzersiz olmasına rağmen, çoğu kez geçmişin bir tekrarı veya rekreasyonudur. Sık sık, bizlerin gerçekten ne istediğimizi kendimize sormadan veya böyle davranmamız gerektiğine inandığımızda, yaşadığımız gibi yaşıyoruz. Geçmiş hayat tecrübelerimiz, bizi bugün kim olduğumuza ve şu an olduğumuz yere götürdüler. Bununla birlikte, değişim her zaman mümkündür.

hayat

hayat

Dünyayı anlamanın yolu bir bulmaca gibidir ve bu bulmacada bazı fikirler diğerlerini kapatır. İstediğiniz hayat, aslında sizden çok uzakta değildir.

  • Sizi inciten davranışları analiz edin. En etkili biçimde hayatınızdaki etkili bir kişinin davranışını yazarak başlayın. Bu davranışları belirledikten sonra, biliş, davranış ve hislerinizi nasıl etkilediğini düşünün.
  • Farklı perspektifler: Geçmişimizle ilgili kör noktalarımız, bu davranışların bugünümüz üzerindeki etkisini görmemizi engelliyor. Peki, bu sınırlı görünürlükten nasıl kurtulacağız? Bir yol, hayatınıza giren diğer insanlarla konuşmaktır. Bunlar, daha iyi bir mesafeden size bakabilecek insanlar.
  • Neyi değiştirmek istediğinizi belirleyin. Geçmiş davranış hatalarınızın şu andaki gerginliğinizdeki etkisini anladığınızda, nerede değişiklik yapabileceğinizi belirlemek daha kolay olacaktır.
hayatı yaşamak

hayatı yaşamak

  • Reaksiyonlarınızın zamanları: Beğenmediğiniz bir şekilde reaksiyon verdiğiniz zamanlara dikkat etmek çok yararlıdır. Aynı zamanda, kendinizi daha iyi tanımanıza yardımcı olur, kalıpları tanımlar ve gerçekleştiğinde doğru olanı kendinize sormanıza yardımcı olur.
  • Düşünme kalıplarınızı belirleyin: Hoşumuza gitmeyen davranışların üstesinden gelememek kaygı ve güvensizliğe neden olabilir. Değiştirmeye çalıştığınız kalıpların derin duygusal bağları vardır. Eğer bir hatayı sürekli olarak tekrarladığınızı düşünüyorsanız, kendinizi yargılamayın. Davranışınızın düşünme biçiminizle tutarlı olduğunu ve şans eseri değiştiğinizi varsayınız.

Yanıtla