Hızlı Kilo Verdiren Diyetlere İtibar Etmeyin

Çağımızın en büyük problemi olan fazla kilolar insanlara yapmaması gereken şeyleri yaptırıyor. Özellikle son zamanlarda insanlar kilo verme hırsı ile yanlış uygulamalara giriyor ve bu da pahalıya mal oluyor. Size ilk tavsiye her diyete itibar etmemeniz olacaktır. Hızlı kilo vereceksiniz diye sağlıksız diyetler yaparak kilolarınız gider sağlığınız da gitmesin.

kilo verme

kilo verme

Bir Uzmana Danışın

Eğer illa bir diyet yapacaksanız uzman bir diyetisyene başvurmalısınız. Fakat yine de bilmeniz gereken şey diyetinizin kendinize uygun olması. Bünyenize ve vücudunuza uygun bir diyet seçmeniz gerekiyor. Aksi takdirde sağlığınız bozulabilir ve büyük rahatsızlıklar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Uzman diyetisyeniniz sizi fiziksel özelliklerinize göre yönlendirebilir. Boyunuz, kilonuz ve boy kilo endeksinizi baz alarak iyi bir beslenme programı oluşturur ve o programa göre sağlıklı beslenerek ufak çaplı diyet yapabilirsiniz.

zayıflama

zayıflama

Doğru bilinen bir diğer yanlışta aç kalmak ile kilo vermenin mümkün olacağı. Bu kesinlikle doğru değildir. Hızlı kilo verin kisvesi altında sizi böyle bir yanlışa yöneltmelerine müsaade etmeyin. Eğer yemek yemezseniz kilo vermez, sağlığınızı kaybedersiniz. Kilo vermek için de yemek yemeye ihtiyacınız var. Yapmanız gereken tek şey sağlıklı besinler tüketmektir.

Hızlandırılmış diyetler stresinizi ve iştahınızı arttırır. Vereyim derken daha çok kilo alırsınız. Ayrıca su ve kastan değil yağdan kilo vermeye çalışın. Sizin için önemli olan budur. Bu yüzden uzmanlardan yardım almanız şart.

Yanıtla