Selülitlerinizden Fırçalayarak Kurtulun

Cilt tabakası üzerinde bulunan önemli bileşenlerin kaybedilmesi nedeniyle vücutta bazı hasarlar meydana gelir. Dolular zayıfladığı için selülit hızlı şekilde artar ve yayılır. Cilt tabası üzerindeki ölüyü yok etmek için düzenli fırçalama işlemi yaptığınız zaman vücudunuz yenilenir. Cilt üzerinde olan etkisiz ölü hücreleri, fırçalamayla yok edersiniz.

Cildi Fırçalamanın Önemi

Sağlıklı ve genç bir cilde kavuşmak için ölü hücrelerin düzenli temizlenmesi gerekir. Soyma ya da fırçalama işlemi yapılmadığı zaman cilt soluk renk alır ve mat görünür. Fırçalama işlemini lif tarzı olan sert bir sünger veya doğal kıldan yapılmış fırça ile yapmalısınız. İki günde bir duş sonrası cildinizi fırçaladığınız zaman selülitlere de savaş açmış olursunuz. Fırçalama işlemi sonrasında cildinize nemlendirici uyguluyorsanız, cildiniz kremi daha iyi emer.

selülit nedir

Cildiniz kuru ise en etkili yöntem fırçalama işlemidir. Düzenli şekilde yaptığınız zaman ölü hücrelerin yok olduğunu görürsünüz. Kan akışınız hızlanacağı gibi lenf sisteminde olan toksinlerinizi de ortadan kaldırırsınız. Fırçalama işlemini, dairesel hareketlerle beraber, yukarıya doğru masaj şeklinde uygulayın.

Fırçalama işlemi ile cildiniz canlanır ve parlak görünüme kavuşur. Cildinize deniz tuzu ile yapılan suyu sürerek, fırçalama işlemi yaparsanız daha etkili sonuca ulaşırsınız. Damarlarınız canlanacağı için toksik ve atık maddeler daha hızlı dışarıya atılır. Cildiniz için mutlaka nemlendirici içeren sabunlar kullanmalısınız. Cildinize nazik ürünler sürün ve cilt dokusunu fazla tahriş etmeyin.

Yanıtla