Kıyafet Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadınların kıyafet seçimlerinde gösterdiği özeni bilmeyen yoktur. Tüm kadınlar; kendi üzerine yakışan ve kendini daha zayıf gösteren kıyafetleri tercih etmek ister. Ha bir de bulunulan ortama ve konsepte uygun giyinme meselesi var tabi. Spor salonunda spor kıyafetleri, özel davetlerde özel kıyafetler giyinmek gibi… Hangi ortamda olursa olsun, hangi kıyafet olursa olsun; tüm kadınların tek derdi kendilerine yakışan kıyafetler seçmektir.

Gömlek Seçimi

Gömlek Seçimi

Kıyafet Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • Kıyafet seçiminde değinilmesi gereken ilk husus, moda takıntısı… Asla modaya uygun giyinmeye çalışmayın. Sizin kendi tarzınız olsun. Neler giymekten hoşlanıyorsanız, onları giyin. Modaya uygun giyineceğim derken, kendinizi rezil edecek kıyafetler tercih etmeyin.
  • Çok dar pantolonlar seçmeyin, sizi rahatsız edecek bu tarz pantolonlardan kaçının. Sağlık açısından rahatsız edici olan bu pantolonlar, eğer biraz da kilonuz varsa bunu daha çok belli eder. Bu nedenle bu tarz seçimlerden mümkün olduğunca uzak durun.
  • Dar pantolonlar gibi, çok dar olan taytlardan da uzak durun. Aynı durum onlar için de geçerli.
  • Karmaşık ve aşırı desenli kıyafetler de dikkatleri olumsuz anlamda üzerinize toplar. Yani bu tarz kıyafetler çok hoş bir görüntü meydana getirmez. Bu nedenle sade ve şık olmayı tercih edin.
  • Çok ince ve içinizi çok fazla belli eden kumaşlardan yapılmış olan kıyafetler de, pek hoş karşılanmaz.

Biz ne dersek diyelim, tabi ki seçim özgürlüğü sizin!

Yanıtla